Faz nötr girişli faz nötr çıkışlı inverter biliyor musunuz?

twer

Üye
Arkadaşlar 220v girişli sabit devirli 0,75kw dalğıç pompa için hız kontrol ünitesi arıyorum.

MM440 BAKTIM bunda 220v girişli
Çıkışı ise 3 faz fakat faz faz arası 220v.
Bu sürücü benim dalgıç pompama bağlanabilir mi?
Bağlanabilirse bana şeklini verebilecek arkadaş var mı?
Bağlanamaz ise önereceğiniz sürücü var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bağlanabilir ama inverterin gücü pompadan yüksek olmalıdır aslında bence imkanın varsa trifaze pompa olsa daha iyi olur. hız ayarı yapman gerekiyorsa

Nasıl bağlıcam ? Şekil çizebilir misiniz?

bağlanabilir ama inverterin gücü pompadan yüksek olmalıdır aslında bence imkanın varsa trifaze pompa olsa daha iyi olur. hız ayarı yapman gerekiyorsa

Nasıl bağlıcam ? Şekil çizebilir misiniz

Bunun gibi küçük güçlü motorlar direk bağlı çalışır ve fazlar arası gerilimi 380v ister.
Büyük güçlü yıldız-üçgen yol verilenlerde gerilimler farklı olur, motor etiketinde bağlantı sembolü yanında fazlararası gerilim 220v yazar.
Çocuğun altı bile bağlanırken bakılır :) motor etiketine bakmalısınız.

sabit devirli ise motorun devri ile oynamak sakınca yaratabilir. düşük voltajda yeterli demerajı alamayıp anlık kısa devreyi devam ettirirse bozulabilir.
dalgıç pompalar asla ama asla kısa devreye düşürülmemelidir. anında bozin yakarlar dikkat edin.

Nasıl bağlıcam ? Şekil çizebilir misiniz?

Motor etiket değerinizde 3x220V bağlantısı hangisi ise yıldız-üçgen bağlantısını ona göre yapmanız gerekiyor.Ekteki Fc-051 serisinde monofaze ve trifaze kontrolde hız ayara yapabilirsiniz.Potansiyometreli ekran ile kullanımınız kolay olur.

Ekli dosyalar

• Danfoss FC-051 Micro Driver.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 6
Motor etiket değerinizde 3x220V bağlantısı hangisi ise yıldız-üçgen bağlantısını ona göre yapmanız gerekiyor.Ekteki Fc-051 serisinde monofaze ve trifaze kontrolde hız ayara yapabilirsiniz.Potansiyometreli ekran ile kullanımınız kolay olur.
Ustadım;

dalgıç pompada iki uc var faz ve nötr.

Sürücüde motor çıkışında ise 3 uc var faz-faz-faz.

Bunu diyorum. Yardımcı sargılı asenron motoru hangi sürücüyle yol verebilirim?

Bunun gibi küçük güçlü motorlar direk bağlı çalışır ve fazlar arası gerilimi 380v ister.
Büyük güçlü yıldız-üçgen yol verilenlerde gerilimler farklı olur, motor etiketinde bağlantı sembolü yanında fazlararası gerilim 220v yazar.
Çocuğun altı bile bağlanırken bakılır :) motor etiketine bakmalısınız.

Ben yardımcı sargılı tek fazlı motorlar sürücülere nasıl bağlanır demek istemiştim

Ustadım;

dalgıç pompada iki uc var faz ve nötr.

Sürücüde motor çıkışında ise 3 uc var faz-faz-faz.

Bunu diyorum. Yardımcı sargılı asenron motoru hangi sürücüyle yol verebilirim?

Merhaba, twer arkadaş bu sürücüyü kullanabilirsin.

Ekli dosyalar

• 4545855.pdf
    410.3 KB · Görüntüleme: 14

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular