Fatek Plc Yardım...

red_ejder

Üye
arkadaşlar gecen hafta fbs 20ma fatek plc söktüm incelemek için internetten türkce programı cektim ve haberleşme kablosunuda yaptım yanlız bir türlü plc program yüklemedim ikonlarda plc programı kaydet secenegini cıkardamıdım mesala naisler ctrl + 1 yaptımmı program plc yükleniyor bunda bulamadım yardımcı olurmusunuz plc online olabiliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar gecen hafta fbs 20ma fatek plc söktüm incelemek için internetten türkce programı cektim ve haberleşme kablosunuda yaptım yanlız bir türlü plc program yüklemedim ikonlarda plc programı kaydet secenegini cıkardamıdım mesala naisler ctrl + 1 yaptımmı program plc yükleniyor bunda bulamadım yardımcı olurmusunuz plc online olabiliyorum

fatekin winproladder programında file menusu altında connet to plc diye bir seçenek var.gerisi çok kolay

dosyayı açtıktan sonra
File altında
Save as içinde
to plc ikonunu seçmen yeterlidir.

WinProladder programını açtıktan sonra Ctrl+N tuşlarına bas.Buradan Edit ikonuna tıkla sendeki plcnin kodunu şeç ve ok ikonunu tıkla.Kurduğun devreyi plcye download etmek için plc ikonuna tıkla oradan onLine ikonuna tıklarsan kaplo bağlantın doğru ise program download olur.Kolaygelsin

şimdiden teşekkürler notebooktan fatek plc ye bağlanıp proğram almak istiyorum neyapmalıyım rs232 var bilgisayar plc yi görmüyor plc ye yeni başlıyorum yardımlarınızı bekliyorum

Winproladder'ı açtıktan sonra,
Dosya Aç simgesinin yanındaki aşağı doğru bakan oka tıkla ve PLCye bağlan kısmına tıkla.
Çıkan ekrandan Hayır'a tıkla hem PLCye hemde içindeki programa erişebilirsin.

PLC modelini ve PORT ayarlarını yap.
Bunu yapabilmen için yukarıda yaptığın işlemde çıkan pencerede Düzenle (EDİT) kısmına gir.
Bilgisayarın hangi porttan haberleşiyorsa o portu seç.

Tamam dedikten sonra bağlanır.

Fatek PLC programı online çalışan bir programdır. PLC ye bağlı olduğunuz sürece yaptığınız her değişklik plc de olur, yani ekranda plc içindeki programı görürsünüz online iseniz. ekstradan bir şey kaydetmeye gerek yok. Yada önceden kaydedilmiş programı açıp, f12 ye basarsanız sorduğu sorlara evet derseniz, programı atmış olursunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri