Fatek PLC - PC bağlantı yardım

Merhaba Ustalar
Elimizde bir Fatek (Fbs60-Ma) PLC var bu plc üzerindeki programın back up'unu almak istiyorum ve programa birkaç ekleme yapacağım winproladder programı ile plc'ye online olmayı başaramadım bir türlü bağantı için ethernet kablosu kullanıyorum fakat bir türlü bağlanamadım ben hatanın PLC'ye ait ip adresinden emin olmayışıma bağlıyorum bu ip adresini nasıl öğrenebilirim ve plc ile pc'yi ethernet kablo ile nasıl haberleştirebilirim benim için çok önemli yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selamlar..

Ethernet bağlantısı için öncelikle bilgisayarının IP'sini 192.168.1.10 ve üzeri yap sonrasında Fatek Ethernet konfigrasyon programına ihtiyacın var PLC nin IP sini öğrenebilmek için bence hiç yorma kendini mesayi saatleri içinde 0216 366 32 02-03 nolu telefonlardan Petek Teknoloji Ltd.den yardım al daha iyi

RS232den bağlanmayı deneseniz?

plc ile pc arasında ethernet bağlantısını kurduğumda pc nin ip nosu 169.254.158.42 oluyor
pcnin ip'side bu aralıkta (169.254.158.XXX)diye düşünüyorum ama bir türlü bulamadım.
ipscanner tarzı prarda denedim ama nafile .

Ayrıca rs 232 denemedim elimde kablo yok şu an ama bağlanırsam ip nosunu oradan öğrenebilirmiyim acaba

İlginize teşekkürler arkadaşlar. Plc ip adresi genellikle 192.168.1.3 oluyormuş ttengin 'in dediğigibi pc ip adresini 192.168.1.yapıp bağlanıyormuşuz olmazsa : Fatek PLC Ethernet Modul Konfigurasyon Yazılımı var onu kurup bağlanıyormuşuz denemedim henüz deneyip sonucu yazarım iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri