fatek loadcell modülü yardım?

sterno83

Üye
arkadaşlar şirkette fatek loadcell modülü almayı düşünüyoruz ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum.yani ladderda programını yazarken bilgisini nasıl okutup çevireceğim konusunda bilgisi olan yada örnek programı olanların yardımını bekliyorum ....
şimdiden teşekkür ederim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar şirkette fatek loadcell modülü almayı düşünüyoruz ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum.yani ladderda programını yazarken bilgisini nasıl okutup çevireceğim konusunda bilgisi olan yada örnek programı olanların yardımını bekliyorum ....
şimdiden teşekkür ederim...

Loadcell modülünü PLC'ne ilave ettiğinde Winproladder ile PLC bağlandığında Winproladder üzerinden I/O Numbering kısmında Loadcell modülünün üzerinde loadcell değerini okuyacağın registeri göreceksin. Sen sadece register içerisindeki değeri kullandığın loadcelle göre kalibre etmen yeterli olacaktır.

kalibre derken örneğin 0 gramdaki değer ile 500 gramdaki değerleri almak gibimi?
ayrıca simülasyonda böyle bişeyi deneyebilirmiyim?(yani loadcell modül varmış gibi)

Son düzenleme:
kalibre derken örneğin 0 gramdaki değer ile 500 gramdaki değerleri almak gibimi?
ayrıca simülasyonda böyle bişeyi deneyebilirmiyim?(yani loadcell modül varmış gibi)

aynen dediğin gibi kalibrasyon yapacaksın. Similasyonda bu işlemi yapamazsın.

Emre bey bu konu ile bir örnek mevcut mu?

konu ile ilgili örnek döküman için [email protected] adresine loadcell modülü ile ilgili örnek uygulama istiyorum diye mail atarsanız yardımcı olabilirim.

Saygılarımla..

Engin Genç
Petek Teknoloji Ltd.

merabalar ben fatex in türkçesini arıyorum fakat verilen linkler türktelekom tarafından yasaklanıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri