far sensörü yardım

timur2705

Üye
arkadaşlar mrb devreyi yaptım çalışıyor ama bir türlü çıkışta yeterli akımı saglayamıyorum acaba dirençlerle mi oynamak lazım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

http://www.edevreler.com/wp-content/dosyalar/2009/09/ldr1pi4.png

acil yardım lütfen.....:(

arkadaşlar mrb devreyi yaptım çalışıyor ama bir türlü çıkışta yeterli akımı saglayamıyorum acaba dirençlerle mi oynamak lazım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

http://www.edevreler.com/wp-content/dosyalar/2009/09/ldr1pi4.png

acil yardım lütfen.....:(

yakmak istediğiniz ampülden daha güçlü bir besleme kaynağı kullandığınız takdirde çalışacağını düşünmekteyim. Tabiki röle eğer çekebiliyorsa. Röle çekmiyorsa R3 direncini 10k yerine 1 k yapıp tekrar deneyiniz.

besleme kaynağı gücü yetersiz olabilir,far ampülü kontorolü olduğu için en iyi sonucu akü ile alırsın,tabi röle bobini çekiyorsa

besleme kaynağı gücü yetersiz olabilir,far ampülü kontorolü olduğu için en iyi sonucu akü ile alırsın,tabi röle bobini çekiyorsa

denedik ama devre üzerindeyken röle çekmiyor harici aynı güç kaynagıyla çekyor yardım lütfen

yakmak istediğiniz ampülden daha güçlü bir besleme kaynağı kullandığınız takdirde çalışacağını düşünmekteyim. Tabiki röle eğer çekebiliyorsa. Röle çekmiyorsa R3 direncini 10k yerine 1 k yapıp tekrar deneyiniz.

normal olarak 13 v görüyorum ama amperi yükseltemediğim için röle çekmiyor aynı güç kaynagıyla denediğimde harici olarak devresiz çekiyor röle yerne standart far rölesi kullanıyorum

normal olarak 13 v görüyorum ama amperi yükseltemediğim için röle çekmiyor aynı güç kaynagıyla denediğimde harici olarak devresiz çekiyor röle yerne standart far rölesi kullanıyorum

Standart far rölesi kullanıyorsanız devre üzerindeki röleyi süren transistörü büyütmenizde fayda var.

arkadaşlar devre üzerindeki q1 ve q2 transistörlerini 2n3055 kllandım ve r4 direncini 1k ya çektim.ve devre standart far rölesini çekerek çalişıyor.yardımlarınız için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri