Fabrikamız için mühendis

benim meslektaslarima itimatim pek yok. bu fiyata bile bircok aday cagirir. bilemedikleri soru olursa akil vermeye kalkilir. hakediyoruz demek ki. ne diyim

aMAY4R.jpg

itirazimiz buna degi ki
yeni meslege baslayan
hemsire
polis
ogretmen e bakim bir de arkaslatimizin durumuna bakim daha mi kolay muhendis olmak.?
adamlar her isi yaptirma derdinde karsiligini isteyince sanki annesine kufrediyormus gibi harket ediyor. sen ne biliyorsun mantiginda.
ulan ben bir sey bilmeden sadece bu meslegin onuru icin yukardaki mesleklerin baslama maasini istiyorum.
cok karaktersiz adam var cok

itirazimiz buna degi ki
yeni meslege baslayan
hemsire
polis
ogretmen e bakim bir de arkaslatimizin durumuna bakim daha mi kolay muhendis olmak.?
adamlar her isi yaptirma derdinde karsiligini isteyince sanki annesine kufrediyormus gibi harket ediyor. sen ne biliyorsun mantiginda.
ulan ben bir sey bilmeden sadece bu meslegin onuru icin yukardaki mesleklerin baslama maasini istiyorum.
cok karaktersiz adam var cok
Cok doğru bir noktaya degindin. Meslege yeni baslayan hic kimsede tecrube olmamasina ragmen bizim meslekte tecrubesiz elemana farkli gozle bakiliyor.

bi hesap yapalım koca fabrika senede 1 trilyon kazansın. (daha fazladır da öyle diyelim ) çalıştırdıgı 2 mühendis. verdiği maaş hadi 2000 diyelim. 2000 de masrafı olsun bu mühendise. 4000. 12 aydan 48 000.
2 tanesine 96.000.

bu mühendislere 3000 versin. 3000 de masraf 6000. mühendis başına 2000. 2 mühendise 4000 fazla masrafı var. 12 ayda 48 000. fazla masrafı.

yüzde beş kardan düştü. ahanda batar o fabrika. .. töbe töbe neyse ağzımı açmayacağım daha fazla...

verilmeyen o 48000 lira kendilerine 5 misli fazlasıyla zarar olarak dönüyor.

Son düzenleme:
ne oluyor soyliyim belki burada patron veya vekili vardir
  1. isi onemsemiyorsun. batsin umrunda degil
  2. baska is bakiyorsun tam ogreniyorsun sistemi tam yararli olacaksin hemen is degistiriyorsun.
  3. is den bulamazsan ek is bakiyorsun goturu elektrik isi almaya calisiyorsun. millet muhendis diye sana verecek isi sende usta buluo ona vermeye calisiyorsun ya da al sat yapiyorsun
  4. mutsuz ise yaramaz valistigin insanlardan nefret eden biri oluyorsun
durum bu. emeğe saygi lazim. insan gibi yasanacak ucret isteniyor. ben cok ahlaksiz insan gordum. sukur iyi bir buldum ama arada ne kadar yiprandigimi anlatamam.
forumu duzenli kullananlar benim burada nasil cirpindigimi gorurler.
meslegimde iyi olmak icin elimden geleni yapiuorum ancak bu bilgileri firma haketmeli.
benim fikrim budur

Maas is isci sartlar vs konularini baska basliklar altinda konusiriz gene. Adam eleman aramis, o konuya odaklanalim. Is basvurusu icin arayan tanidiklarim oldu ankaradan ama telfonu açan olmamış.

Bu arada pano uretim isinde elektrik muhendisi hangi isle ilgilenir. Bilmedigimden soruyorum. Bu iste calisacak muhendis arkadaslarin iş tanimi ne olacak.

İletişim çağında size ulaşamadım diyen bi mühendis zaten ulaşmasın bize canı sağolsun Allah ona başka işler nasip etsin

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri