ev için dahili kompanzasyon

yb54

Üye
arkadaşlar selemlar; evdeki almaçlara dahili kondansatör takıp (fluoresant lambalar 36w, elktrik süpürgesi, çamaşır-bulaşık mak. motorları, bozdolabı vs.) kompanzasyon yaparak elektrik tasarrufu yapmak istiyorum. takılacak kondansatör özelliği ne olmalı? değerini nasıl hesaplayabilirim? birformülü varmıdır? gerçekten tasarruf yapabilirmiyim. bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
eğer tasarruf sağlamıyorsa fluoresant ramatürlerin içine kondansatör neden konur??

eğer tasarruf sağlamıyorsa fluoresant ramatürlerin içine kondansatör neden konur??

Enerji kalitesini atrırmak için konur bir.
İkincisi de "Aktif-reaktif-kapasitif" sayaçların olduğu yerlerde indüktif sarfiyatı azaltır.
Monofaze sayacın, reaktif enerjiyi "ölçme" gibi bir işlevi olmadığı için, bunun olumlu yansımasını faturada maddi olarak pek göremeyiz.

Malesef şu telemarketing Avon katalogcuları energy saver kandırıkçıları yüzünden her gün milyonlarca TL boşa veya kandırıkçılara akmaktadır. Değerli arkadaşlar energy saver kandırmacası bölümüne bakarsanız yeterli düzeyde bilgi sahibi olacaksınız.

Malesef şu telemarketing Avon katalogcuları energy saver kandırıkçıları yüzünden her gün milyonlarca TL boşa veya kandırıkçılara akmaktadır. Değerli arkadaşlar energy saver kandırmacası bölümüne bakarsanız yeterli düzeyde bilgi sahibi olacaksınız.

ben öyle düşünmüyorum tedaş onay veriyor peki niye veriyor çünkü hat

kayıplarını düzeltiyor olayın iç yüzünü bilmeyen vatandaş alıp evine takıyor

olanda vatandaşın cebindeki üç kuruş paraya oluyor birileride zengin oluyor tabiki

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Yeni konular

Geri