Ethernet kablo bağlantısı

oonurr

Uzman Üye
merhaba;
modem ile acces point arasına ethernet kablosu çekeceğim. acces pointin yanına birde paralel telefon koymak istiyorum. şimdi bağlantıyı cat5 8 pin koblo ile
z-birebir-kablo-baglantisi-8-wire-rj45-patch-cable.png

bu şekilde yapılıyor. Dikkatimi çeken başka olay ise modemlerin yanında hazır ethernet kabloları çıkıyor ve bağlantıları 4 pin yani şu şekil.
r-kablo-baglantisi-4-wire-economy-rj45-patch-cable.png

şimdi ben modem ile acces point arasına bu 4 pin bağlantı yapıp boşta kalan 2 kablo ile de telefon hattını taşısam olur mu. Amacım tek cat5 kablo ile hem telefon hem acces point çalıştırmak. ayriyetten telefon koblosu çekmek görüntü kirliği olacak.

Olur onur kardeşim Türk telekom adsl teknikeri olarak çalışıyorum bu uygulamayı çok kullanıyoruz Splitter zaten devrededir ☺
Onur bu arada şu cep telefonu ile ldr li role kontrol devresi lazım yardimci olabilirmiolabilirmisin tesekkurler

Belli Hızları geçmeyecekseniz. Yani 1Gbps vs. gibi olabilir.

POE aynı mantıkta çalışıyor @oonurr, ah şu yufka yüreğim tamam izin verdim yapmanda sakınca yok :).

12 adet villanin internet kablolarini disari tasimam gerekiyor acaba rengi rengine ek yapmamda bir sakinca varmidir ? Bant yeterlimidir ? Lehim mi gerekir
Yoksa ozel bir ek kutusu mu olmali ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri