eplan sembol oluşturma

properties içinde display de contact image seçince düzeliyor. e tabi birde part tan uygun malzeme seçmeniz gerekiyor.
yalnız burdaki malzemelrin nasıl eklendiğini bilmiyorum mesala bendekiler nc+ no kontak ama ben 2 tane nc istiyorum misal. onu nasıl yapabilirm?

Eplanda sembol eklemek gerçekten uğraştırıcı bir iş

ilk olarak istediğiniz sembolü oluşturunuz

bu sembolü oluşturur iken en çok dikkat etmeniz gereken husus
hangi library altına bu sembolü kaydettiğinizdir.

oluşturduğunuz sembolü hemen göremezsiniz.
görebilmeniz için sembolü eklediğiniz library i programda güncellemeniz gerekmektedir.

bunun için yapmanız gerekenler maddeler halinde şöyledir :

1- sembolü eklemek istediğiniz sayfayı açın
2- klavyedeki insert tuşuna basın
3- açılan pencerede "active yazısının altında "play" tuşuna benzeyen küçük, üçgen bir buton göreceksiniz. bu butona basınız
4- açılan pencereden "settings" seçeneğini seçiniz.
5- sembolü eklediğiniz kütüphanenin ismine bir kez tıklayınız.
6- ismin bulunduğu kutucuğun sonunda içinde 3 nokta "..." bulunan yeni bir butonun aktif olduğunu göreceksiniz. bu butona tıklayınız.
7- açılan pencereden sembolü eklediğiniz kütüphanenin isminin olduğu dosyayı seçiniz ve aç butonuna basınız.
8- kütüphane güncelleşecek eminmisiniz diye soracak evet cevabını verin.
9- yeni sembolünüzü artık görebilirsiniz hayırlı olsun

eplanda projeye birden fazla kontak veya devre elemanı eklemek için;
insert tuşuna basıp ekleyeceğiniz sembolü seçtikten sonra

(kontağın konacağı noktanın kablo çizimlerinin yapılmış olması gerekmektedir)
mouse nin sol tuşundan elinizi çekmeden bir seferde bütün kontakları yerlerine koymanız gerekmektedir.

kontakların yerleri çizilmiş olan kablolamaya bağlı olarak otomatik olarak oluşmaktadır.
birden çok devre elemanını birden eklemek isterseniz önce kablolamayı yapmanız işinizi çok kolylaştıracaktır.

Anlatım biraz karışık olmuş galiba. Sol tuşa basılı tutma gibi bir olay yok, zaten siz Esc veya sağ tıklayıp Cancel Action demediğiniz sürece seçtiğiniz sembolü sayfaya istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Crack li program zaten orjinal niteliktedir. Dolayısıyla bütün fonksiyonları kullanabilirsiniz. Sembol yaraqtmanın en kolay yolu da var olan bir sembolü açmak ve içeriği yeni sembol sayfasına yapıştırarak sembolünüzü oluşturmaktır. Sorularınıza bildiğim kadarıyla cevap verebilirim.

Kolay gelsin.

Anlatım biraz karışık olmuş galiba. Sol tuşa basılı tutma gibi bir olay yok, zaten siz Esc veya sağ tıklayıp Cancel Action demediğiniz sürece seçtiğiniz sembolü sayfaya istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Crack li program zaten orjinal niteliktedir. Dolayısıyla bütün fonksiyonları kullanabilirsiniz. Sembol yaraqtmanın en kolay yolu da var olan bir sembolü açmak ve içeriği yeni sembol sayfasına yapıştırarak sembolünüzü oluşturmaktır. Sorularınıza bildiğim kadarıyla cevap verebilirim.

Kolay gelsin.

Merhaba

Eplan 5.50 de sembol açılarını nasıl degiştirileceğini öğrenebilirmiyim. Sembol dosyası olarak (DIC_WUPD) dosyasını kulanmaktayım. Örnek olarak kuru kontak olan (s) sembolünün açısını değiştiremiyorum. Symbol properties den angle variant da bu sembol için 0 ve 180 derecelik acılar var. Ben bunların 90-270 derecede olmasını istiyorum. Yardımınız için şimdi den Teşekkür ederim.

Selamlar.

Merhaba

Eplan 5.50 de sembol açılarını nasıl degiştirileceğini öğrenebilirmiyim. Sembol dosyası olarak (DIC_WUPD) dosyasını kulanmaktayım. Örnek olarak kuru kontak olan (s) sembolünün açısını değiştiremiyorum. Symbol properties den angle variant da bu sembol için 0 ve 180 derecelik acılar var. Ben bunların 90-270 derecede olmasını istiyorum. Yardımınız için şimdi den Teşekkür ederim.

Selamlar.

Merhaba,

Sembolün yeni variantlarını oluşturmanız gerekebilir. Az önce P8 de denedim aynı durum bu versiyonda da geçerli.

kolay gelsin

Eplanda sembol eklemek gerçekten uğraştırıcı bir iş

ilk olarak istediğiniz sembolü oluşturunuz

bu sembolü oluşturur iken en çok dikkat etmeniz gereken husus
hangi library altına bu sembolü kaydettiğinizdir.

oluşturduğunuz sembolü hemen göremezsiniz.
görebilmeniz için sembolü eklediğiniz library i programda güncellemeniz gerekmektedir.

bunun için yapmanız gerekenler maddeler halinde şöyledir :

1- sembolü eklemek istediğiniz sayfayı açın
2- klavyedeki insert tuşuna basın
3- açılan pencerede "active yazısının altında "play" tuşuna benzeyen küçük, üçgen bir buton göreceksiniz. bu butona basınız
4- açılan pencereden "settings" seçeneğini seçiniz.
5- sembolü eklediğiniz kütüphanenin ismine bir kez tıklayınız.
6- ismin bulunduğu kutucuğun sonunda içinde 3 nokta "..." bulunan yeni bir butonun aktif olduğunu göreceksiniz. bu butona tıklayınız.
7- açılan pencereden sembolü eklediğiniz kütüphanenin isminin olduğu dosyayı seçiniz ve aç butonuna basınız.
8- kütüphane güncelleşecek eminmisiniz diye soracak evet cevabını verin.
9- yeni sembolünüzü artık görebilirsiniz hayırlı olsun

İlk olarak kolay gelsin. Söylediğiniz şekilde yaptığımda aşağıdaki uyarıyı almaktayım.

When exchanging the symbol libraries, the system detected that they are incompatible the respective libraries have not been exchanged

bir şeyler uyumsuz diyor ama neyin uyumsuz olduğunu anlayamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri