entes rgKi hep - deger gosteriyor

turkerweb

Üye
Herkese kolay gelsin oncelikle..Şöyle bir sıkıntımız var yardımcı olursanız sevinirim.

fabrikamızda ENTES RGT-12 RGKR var .. cihaz RG3-T 12 değil.. Cihaz devrede hiç kondansator çekili değilken dahi ekranda - (eksi) cosQ degeri gosteriyor ve aşırı kompanzasyon uyarısı veriyor...

akım trafosu 75/5 c/k yı 0.17 ye ayarladim.. ilk kademe kondansator 2.5 kvar..

dizilim 2.5-2.5-5-5-5-10-10-10

Sorun nerden kaynaklanıyor acaba...?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
RGT-3 değil,RG3-T olsa gerektir.Yeni montaj ise,polarite uçları ters olabilir.Ekranı KW ekra-
nına aldığınızda,güçlerin önünde - iareti var ise,polaritelerin ters olduğundan kesin emin
olabilirsiniz.Hangi fazın önünde - işareti var ise,o faza ait akım uçlarını değiştirmeniz gere-
kir.

Ekli dosyalar

• RG3-T_TR.pdf
    212.8 KB · Görüntüleme: 7
devrede kondansatör yokken gösteriyorsa kapasitif yazan bir cihaz vardır ondan da yapar

RGT-3 değil,RG3-T olsa gerektir.Yeni montaj ise,polarite uçları ters olabilir.Ekranı KW ekra-
nına aldığınızda,güçlerin önünde - iareti var ise,polaritelerin ters olduğundan kesin emin
olabilirsiniz.Hangi fazın önünde - işareti var ise,o faza ait akım uçlarını değiştirmeniz gere-
kir.
cihazın modeli : RGT-12 ... RG3-T 12 değil... Ben de yeni farkettim..

kw ekranında 1 tane değer var oda pozitif(+) değer gösteriyor..Şuan ekranda
(-) eksi 0.75 cosq değeri, sinyal lambalarında da aşırı kompanzasyon ledi ile C- ledi yanıyor.....

Son düzenleme:
Tek fazdan akım bilgisi alan çok eski rölelerle her türlü sorun yaşamanız mümkün. Rölenizi değiştirin, tek fazlı kondansatör kullanın.Kapasitif yükler varsa reaktör kullanın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,266
Son üye
Ggungorur

Yeni konular

Geri