entes rg3-12cs de indüktif cos p ayarı

Arkadaşlar Entes RG3 12C ve S modellerinde İndüktif cos q 'ye hangi değeri girersek cap cos q aynı değeri alıyor yada tersi , yani indüktif ve kapasitif cos q yi ayrı ayrı farklı değer girmek mümkün olmuyor (1.00 veya 0.996 gibi ) Ayrıca bu rolede trifaze veya monofaze kondansatör tanımlamada 0.5 kvar tanımlanamıyor(elle) en az 0,80 başlıyor. Acaba bi yerde hata mı yaptım diye düşündüm ama normal .. Siz ne dersiniz bu işe acaba entes bunları dikkate almadı mı??

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sayın aydın1878

Entes RG3-12C/CS marka reaktif güç kontrol rölesinde, endüktif ve kapasitif cosfi değerlerini ayrı ayrı giriyorsunuz. Bu değerleri 0.80 ile 1.00 arasında girebilirsiniz. Ekte manuelinde örnek olarak verilmiş hatta, 0.5 değerini girebiliyorsunuz. Program ayarınızı seçmede hata olabilir. Kademeleriniz belirli kurala göre değilse, manuelde belirtilen şekilde, Program 10'u seçiniz.

aydın1878 arkadaşım,entes RG-12C/CS serilerinde vurguladığınız gibi,cos fi de İND-KAP değerleri aynı görünüyor.fakat KAP yönünde değer düşürmeniz halinde (İND de aynı değeri gösterir)devreye kapasitör almış olacaksınız.kondansatör tanıma noktasında 0.5 ve daha küçük değerleri tanıması gerekiyor.yani bahsettiğiniz gibi alt limit 0.80 değil.kolaylıklar diliyorum.

Değerli meslektaşlarım , tekrar tekrar denedim kondansatör tanımlamada gerek trifaze gerekse monafaze de 0.80 altında bi rakam giremedim ..Ayrıca cos fi de indüktif 1.000 giriyorum kapasitif içinde 0,999 giriyorum save set yes deyip menüden çıkıyorum hatta roleyi açıp kapatıyorum en son hangisini ayarlamışsam (burda en son cap 0,999 ) indüktifde de onu görüyorum.. (program 10)

aydın1878 arkadaşım,akım trafosu büyük ise (500/5 , 700/5 gibi yada 100/5 akım trafosunu eski rölelerde olduğu gibi ,direk 100 olarak girdiyseniz , 500/5 olarak algılar) röleye; küçük kondansatör tanıtamazsınız,tanımaz da.belirttiğiniz değeri girememenizin nedeni bu olsa gerek.akım trf değerini /5 yaparak giriyorsunuz.test mahiyetinde; değeri 1 olarak girdiğinizde 0.5 veya daha küçük kondansatör tanıdığını gözlemleyeceksiniz( röle arızalı değil ise). İND-KAP değerlerini 1.000 olarak setleyiniz.(fabrika ayarı)kapasitif yük geçişine izin vermek isterseniz CAP ı  düşürünüz.kolaylıklar diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben birkaçtane kompanze pano yaptım hepsindede entes 12 cs kullandım
son yaptıgım panoda reaktif %21 kapasitifde %19 larda aktife göre bu oran 1 yıldır gayet iyiydi son iki aydır bu hale geldi nasıl düzeltebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri