En İyi Laptop Markaları...

mrb.laptop alırken nesine bakacağız.rem .ile ekran kartı nasıl olaması gerekiyor.rem yüksek olupta ekran kartı küçük olursa neyle karşılaşırız.yada rem küçük olsun ekran kartı 1gb olsun nasıl olur.işlemci kartını neye göre sececeğiz bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz.saygılar .teşekkürler.<BR>

mrb.laptop alırken nesine bakacağız.rem .ile ekran kartı nasıl olaması gerekiyor.rem yüksek olupta ekran kartı küçük olursa neyle karşılaşırız.yada rem küçük olsun ekran kartı 1gb olsun nasıl olur.işlemci kartını neye göre sececeğiz bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz.saygılar .teşekkürler.<BR>

Önce pc'nizin kullanım amacınızı belirleyeceksiniz:

1.Ofis pc'si.
2.Ev+oyun pc'si(Karma yapı).
3.Oyun pc'si.

3.grup,en yüksek sistem gereksinimli olarak; oyun ve mimarlık,3D modelleme,animatörler için(Bilhassa yüksek özellikli ekran kartı özelliği bulunması gereken ortamlar için) istenir.

Ekran kartı ram seçimi(Ön bellek) yüksekliğine göre( 2 gbyte gibi) değil,gddr5 gibi,ram yapısının güncel,bant genişliğinin yüksek,çekirdek hızının yüksekliği fazla gibi kriterlere göre seçilmelidir.Ekran kartı tümleşik veya paylaşımlı olmamalı,ayrık(Bağımsız) olanı seçilmelidir.

Hdd, sata 3 'lü,devir sayısı yüksek(5400-7200 d/dk.),kapasitesi ve ön belleği fazla olan ,iyi bir marka(Westel Digital,Samsung vb.) seçilmeli.

Laptop en az (usb 3.0 ve 2.0 varsa daha iyi)3 adet usb çıkışına sahip olmalı.Diğer çok kullanılan çıkışlar(Vga bağımsız, ses için 3 port(5+1) olmalı,web kamera olmalı,SD,MMC yuvası,ethernet portu,telefon hattı portu,wireless özelliği(Bluetooth) olmalı.

Ekran led lcd olmalı ve çözünürlük HD formatında çok yüksek seçilmeli.

İşlemci intel seçillecekse,i5 veya i7 olmalı.Amd'nin de 4 veya 6 çekirdekli işlemcileri seçilmeli.(Amd,bütçesi daha dar, ucuz seçim için bir alternatiftir.(Çoğunlukla oyun pc'si için amd,ofis ve ev için intel seçilmelidir.)

Markadan ziyade hem marka,hem servis hizmeti iyi olan seçilmeli.(Sony,hp,dell,vb.)
Garanti süresi en az 3 yıl olmalı.Li-ion bataryaların şarj süresi kısa,kullanma(Deşarj süresi)uzun,teknolojik ve iyi özellikte olanları bilhassa seçilmelidir.

Son düzenleme:
ben 2 yıla yakın süredir Lg kullanıyorum çok da memnunum tavsiye ederim servisi olsun ekran kartı olsun gerçekten kaliteli istediğin fiyata da gayet kalitelisini bulabilirsin.

valla en iyisini bilmem de en dayanıklısı bana göre Packard Bell. Laptobun başına neler geldi hala bana mısın demiyor. 3 kez yere düştü, üstüne çay döküldü hala sapasağlam çalışıyor. Bataryası da uzun ömürlü oluyor bu markanın.

Toshiba olsun , Asus olsun iyidir.Acer da öyle.. Hp de ısınma problemi var ben bi gıcık aldım öneresim gelmiyor kimseye..

en sağlamlar arasında toshiba -sony sonra dell lenova diyebilirim.Hp- acer çabuk arıza yapıyor.Asus ve samsungda kaliteli markalardan diyebiliriz.

5 senedir dell kullanıyorum...allahıma bin şükür tık demedi tabiki de elektronik eşya sans biraz...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri