Elektronk Kas Uyarıcı (EKU) Yapmak İstiyorum

tayfugk

Üye
merhaba arkadaşlar
ELEKTRONİK KAS UYARICI yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz? eku nun sağlık açısından zararı varmı?

Yapmak isteme sebebiniz nedir?
5-10 liraya satılan aletler var bu amaçlı.
Zannımca bilinçsiz kullanımı sonucunda kaslarda aşırı laktik asit birikimine sebep olabilir. Çok sağlıklı bir şey olduğunu zannetmiyorum.

devre gayet basit picle yapılan devrelerde var...

devreyi hamilelerde kalp pili olan kişilerde denemeyin elektrotları varisli bölgelere ve açık yaralı bölgelere koymayın

farklı kondansatör ve direnç değerleriyle oynayıp canlı üzerinde denemeyiniz

uygulama bölgelerini internetten araştırınız

trafo fişe taktığınızda çıkışı 12ac gösteren ufak bir trafo olacak trafoyo devreye ters bağlayacaksınız yani normalde 12 volt aldığınız kısmı T2 transistörüne 220 girdiğiniz kısımları elektroda bağlayacaksınız

eğer yoğunluk yüzeyini arttırmak istiyorsanız R2 direncini 4.6 kohm yada 10 kohma kadar çıkarıp deneyebilirsiniz

devreyi yaptıktan sonra elektrotları yapıştırıp VR1 potunu sadece kaşıntı ve karıncalanma hissi verene kadar çok ufak ufak çevirin, VR1 başlangıçta + polarmada olacak çünkü + polarmada T2 transistörü kesime gidecektir. siz potu zıttı yöne çevirdikçe kaslara uygulanan dalganın genliği artacak ve kasların uyarılma şiddeti artacak

genlik arttıkça ledin parlaklığıda artıyor

çarpma tehlikesi çok düşüktür.. eğer 150 mili amperden daha yüksek bir trafo kullanacaksanız çıkışa direnç bağlamanız gerekebilir belki

kolay gelsin....

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri