Elektronik atölyesi alet hırdavat hk.

zd 915 i 22 mart 2021 yılında 680 TL ye almıştım gerçekten fiyatlar uçmuş. Kesinlikle tavsiye edilir ama her kullanımdan sonra tabanca içindeki biriken lehimleri temizlemek gerekiyor. :( Kompresör yerine için pressito kullansam olmazmı ? Nasılsa güçlü hava üflüyor. Kartları temizlemek için.

Ekli dosyalar

• P_20210701_172628_1_p.jpg
    P_20210701_172628_1_p.jpg
    107.7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_0887.JPG
    IMG_0887.JPG
    177.6 KB · Görüntüleme: 13
  • P_20210330_172405_1_p.jpg
    P_20210330_172405_1_p.jpg
    225.8 KB · Görüntüleme: 15
zd 915 i 22 mart 2021 yılında 680 TL ye almıştım gerçekten fiyatlar uçmuş. Kesinlikle tavsiye edilir ama her kullanımdan sonra tabanca içindeki biriken lehimleri temizlemek gerekiyor. :( Kompresör yerine için pressito kullansam olmazmı ? Nasılsa güçlü hava üflüyor. Kartları temizlemek için.
ben el pompama iyi bakayım ne olmaz, ne olmaz.

Yazdığım yanlış anlaşıldı galiba size özel demedim. Bende birşey alacağım zaman çok araştırırım aynı ürünü en ucuz ve güvenilir olarak nereden alabilirim diye araştırırım.Piyasanın bir ayarı yok aynı ürün çok farklı fiyatlardan satılabiliyor çünkü.
Aynısı bende de var o yüzden sözünüzü sahiplendim
Kompresörün yerini tutmuyor hiç birşey çünkü hava debisi az oluyor hatta mümkünse 5 bar üzeri kullanımda iyi oluyor hm370 Intel chiplerin altındaki lehim topları 0.30mm boyutunda anakarta yapisinca 0.20 kalıyor ara boşluk kağıttan biraz fazla boşluk var alttaki tiner i atması için basınç ve tek noktadan üflemeli olması iyi oluyor
ben el pompama iyi bakayım ne olmaz, ne olmaz.
İyi bir el pompası ve iyi bir havya çok iş çözer jbc havya konusunda mükemmel havya alacak olan olursa kesinlikle jbc alın derim 8 senedir jbc kullanıyorum ondan önce 2 sene ersa Nano kullandım.2 sene de quick havya kullandım.ondan önce hep markasız havyalar kullandım en iyisi jbc marka evde kullanmak için bile jbc aldım okadar kalite ve kullanım farkı var

Son düzenleme:
Para limiti olmayınca kafam çok karışıyor bunu hiç düşünmemiştim.

İhtiyacına göre Fluke multimetre.
El aletlerini Knipex,
Lehim istasyonu Weller veya Ersa,
Osiloskop Unit,
Kompresör Dalgakıran iyi diye biliyorum ama Proter de işinizi görecektir. Yağsız sessiz çalışanını,
Büyüteç falan Proskit tavsiye ederim.
İzeltaş ın çalışma tezgahları güzel ama iyileri paslanmaz çelik, onun yerine şunu önereyim,
Mengene İzeltaş veya Kanca olabilir.
Elektrikli el aletlerin mutlaka şarjlı olsun Dewalt xrp çok iyidir ama bir tık ağır. Bosch 185li ağırlık güç bakımından güzeldir fiyatı da fena değil. Ona göre Taşlama zımpara cart curt alırsın.

Bu işin en zor kısmı parça tedariği. Ankara Ostim e gidip hangi tür kartla uğraşıyorsan ona göre malzeme alacaksın kiloyla. Her parçayı satın alamıyorsun satın alabilsen bile çok geç geliyor bu yüzden ihtiyacına göre malzeme de stoklamalısın.
Bu konuda Özdisan dan başka alışveriş yapmanı önermem. Hem orjinal hem de çok geniş yelpazeleri var diğerleri oem ürün gönderiyor ya işlevini yerine getiremiyor ya da 2 ay sonra bozuluyor.

Ben bu işi yapmıyorum tabi ama alet edevatı çok severim arada bir bozulan eşyalarımızı tamir ediyorum o kadar.
kompresörlere baktım dalgakıran markada 9 litre bulamadım. kuletaş - protel - einhell - mytol var. einheel marka 6 litre amazondan satın aldım geldi basınç şalterindeki taliye özelligi bozuk çıktı. kompresör doluyor. tambitmeden motor devreye girince motor yuk altında kalıp sigortasını attırıyor. bu einheel markayı iade edip başka marka mı alayım yoksa aynından tekrar mı alayım 3325tl ye aldım bu ürünü

kompresörlere baktım dalgakıran markada 9 litre bulamadım. kuletaş - protel - einhell - mytol var. einheel marka 6 litre amazondan satın aldım geldi basınç şalterindeki taliye özelligi bozuk çıktı. kompresör doluyor. tambitmeden motor devreye girince motor yuk altında kalıp sigortasını attırıyor. bu einheel markayı iade edip başka marka mı alayım yoksa aynından tekrar mı alayım 3325tl ye aldım bu ürünü
İade etmenizi öneririm Einhell marka ekonomik ürünler. Kuletaş veya Proter öneririm.

İade etmenizi öneririm Einhell marka ekonomik ürünler. Kuletaş veya Proter öneririm.
Kuletaş da kazan paslanması olusuyormus böyle bir yorum okudum bizim isyerinde kuletaş 100litre var onda da paslanma var oyuzden einhell e yöneldim 10yil paslanma garantili yazıyordu açıklamada

Konuya ilave olarak örgülü bakır teller vakum ile lehim sökmeye çalışmaktan çok daha verimli bir yöntem. İlla örgülü olması da şart değil.
20231013_203432.jpg

Konuya ilave olarak örgülü bakır teller vakum ile lehim sökmeye çalışmaktan çok daha verimli bir yöntem. İlla örgülü olması da şart değil. Ekli dosyayı görüntüle 102087
Notebook anakarti onardigim için bunu zorunlu kullanıyorum.bunu kullanırken biraz flux sürüp kullanırsanız verim artıyor kalitesini anlamak içinde içindeki tel taneleri nekadar ince olursa ve fluxlu modeller var ersa da var çok pahalı olduğu için almıyorum kullanmadan önce elinizle biraz genişletip kullanirsaniz daha fazla lehim emiyor.havya ucunun kalitesi bunu kullanılırken belli oluyor dandik uc lehim emmesini zorlaştırıyor.ustam anlatırdı eskiden bunlar hazır satilmazmiş anten kablosunun disini soyup kullanirlarmis oyuzden blendaj teli derdi hep buna.piyasada buna lehim emme teli diyorlar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri