Elektrikli araba Fırçalı Dc mi Yoksa Ac motormu ??

walkuna

Üye
Selam Arkadaşlar .. ..Bir elektrikli araba yapmak istiyorum..Daha yolun başındayım ... Bütcem var...... Yabancı dilim olmadığı için araştıramıyorum.. Öncelikle şunu söyleyim www.e-volks.com adresine bir bakın..Burada hazır Bunlardan türkiyede yapabiilirmiyim ?? Burdakiler dc ..... yoksa ac mi tercih etmeliyim ?? AC motorların daha temiz ve masrafsız olması gibi bir durum var ::Dc motorların fırcasız olanları var ve sanki daha küçük bir hacimle daha büyük bir güç alınıyor... Bu arada forklift motorlarıyla avrupada drag arabaları yapıyorlar... (bknz http://blog.webridestv.com/2010/05/video-electric-bug-stings-tesla-in-drag-race/ ) Hangi parçaları bulamam?? Aracım zaten var bir vosvos ...
Nerden başlamalıyım??? En ufak yardımınızın bile benim için bir önemi var ?? Sizden istediğim bir yol haritası .. Tesekkürler...

tel :************ volkan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri