Elektrikle en uygun ısınma?

Slm, evde kombi varken neden teferruatlı seylere yönelıyorsun anlamış deyılım. Kombıyle hem evi ısıtıcan hemde mutfak ve banyoda sıcak su kullanıcan oturduğun odanın ısı değerini ister 22 ister15 yapmakta senın elınde. Aylık gıderinde fazla olmayacak tüm odaları ısıtsan bıle150 tl yı geçmeyecek; öteki ısıtıcılarda ise kat kat fazlası gelecek. Evden cıkınca oda termostadını duşurursun 16 veya18 gelınce de 21 e alırsın rahatına bakarsın.
Kombi de açtırabilirim de 500 lira civarı bir abonelik masrafı var sanırım. Onun üstüne de gaz faturası falan eklenecek. Şubat'ta yer değiştirme durumum vardı, ondan istemedim aslında ama şimdi yaza kadar burada kalacağım kesin. Sonrası için bilmiyorum, belli değil. Ondan da bu kışı çıkarsam yeter. Seneye ve daha sonra da kalacağım belli olursa açtırırım tabi. Valla bizim tarafta herkes doğal gaz taktırdı ama 300 - 400 altı faturayla düzgün ısınan yok, sobaya döndü yine millet. İzolasyonsuz evler sonuçta. Kombi yanarken 13 dereceye kadar ısınıyor. Benim kaldığım kira komşular sağolsun, bir şey yanmasa bile o kadar soğumuyor. :D

Guzel kardeşim kullanmasını bılmemekten kaynaklanıyor. kombinin ısı ayarını 30 40 derecede tutup evi ısıtmaya çaılışıyorlar su ılısa dahi devır daim yaptığından soğuyor bu kez kombi sureklı çalışmak zorunda kalıyor ve gaz yaktığından faturalar 300 400 tl gelıyor. ocakta su kaynatırken kısık vazıyette geç kaynayacağından ocak yanmak zorunda lakin gazını çok açınca su çabuk kaynayacaktır. Sonra sen evden çıkarken gaz şirketine ödediğin paranı geri alacaksın. Sadece ödedığın faturalar senden gıder.

Bende sana kombi diyebilirdim ama en önemli unsurlardan biri de ısıtmak değil ısıyı korumak. İzolasyonlu evde klima açarsın. Kapatırsın içeride ki hava sıcaklığı 1 saat bile devam edebilir. Ama izolasyonsuz evler de ne kadar açarsan aç ısı anında kayboluyor. Ufo gibi benzeri ısıtıcılar da aynı şekil olacaktır. Yalıtımsız eve ne uygun diye sorarsan tüplü soba diyeceğim. Elektrikten daha kârlı çıkacağın kesin.

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Bende sana kombi diyebilirdim ama en önemli unsurlardan biri de ısıtmak değil ısıyı korumak. İzolasyonlu evde klima açarsın. Kapatırsın içeride ki hava sıcaklığı 1 saat bile devam edebilir. Ama izolasyonsuz evler de ne kadar açarsan aç ısı anında kayboluyor. Ufo gibi benzeri ısıtıcılar da aynı şekil olacaktır. Yalıtımsız eve ne uygun diye sorarsan tüplü soba diyeceğim. Elektrikten daha kârlı çıkacağın kesin.

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi Forumu mobile app
Bakacağım, kombiyi de açtırabilirim. Yalıtım olarak fena değil aslında. Her tarafı kapalı olduğu için 15 derece altına inmiyor hiç ev, bir pencereler biraz büyük. Mesela şimdi kendi evimdeyim, geldiğimde 2 derece idi odalar. Tek odayı açtım saatlerdir anca 10 derece oldu ki yalıtımsız ev böyle oluyor. :)

ev kira ise mal sahibi ile görüşerek kombiyi yaptırın.

Kombiyi aktif edin, (Arkadaşların dediği gibi evden taşınırken geri alırsınız depozitoyu) oturma odanıza digital termostad bağlayın, su sıcaklığını 50-60 dereceye (Yoğuşmalı kombi ise) ayarlayın (değiştirmeyin), termostadı 2-3 gün değişken (19-20-21-22 derece) ayarlarda kullanın, size uygun aralığı tespid edin, sabitleyin.
(20-21 arası üşümezsin, 22 uuu sıcak, 23-24 atlet, 25 ve üstü 1000 tl doğalgaz faturası + dudak uçuğu).

Kombiyi aktif edin, (Arkadaşların dediği gibi evden taşınırken geri alırsınız depozitoyu) oturma odanıza digital termostad bağlayın, su sıcaklığını 50-60 dereceye (Yoğuşmalı kombi ise) ayarlayın (değiştirmeyin), termostadı 2-3 gün değişken (19-20-21-22 derece) ayarlarda kullanın, size uygun aralığı tespid edin, sabitleyin.
(20-21 arası üşümezsin, 22 uuu sıcak, 23-24 atlet, 25 ve üstü 1000 tl doğalgaz faturası + dudak uçuğu).
Şuan ihlas ısıtıcı ile zaten 20 derece civarı oluyor da kombi ile bu sıcaklık için daha fazla mı öderim daha az mı öderim, meselem bu aslında. Hemen hemen 5 - 6 derece sıcaklık artışı yakalamak yeterli oluyor odada.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri