Elektrik vs Elektronik.

ali.clay

Üye
Merhabalar,
Ben ATL de endustiyel Bakım onarım dalından geçen sene mezun oldum. Bu sene selçuk eem (mtok) kazandım.
Asıl sormak istedğime gelirsem okurken bu ikisi arasında tercih yapılıyomus sanırım. Bu tercihte hangisinin özelde (belli bir süre sonra dükkan açma düşüncem var) iş imkanı daha iyi daha çok para kazandırır. Elektronik e daha cok ilgim var. Ama elektirik i tavsiye edenlerde çok. Bu sitede çoğu kişi bu konuda bilgilidir diye düşündüm. Tarafsız olarak bir kaç tavsiye verebilirmisiniz?

çok para kazanmak istiyorsan yüksek gerilimci olcaksın, ama riskli meslektir. ama yok ben parasında degilim meslegimi severek yapiyim diyorsan ilgili oldugun elektronigi secersin.

İlgi duyduğun ve sevdiğin alanı seç. Örneğin Elektronik bana oldum olası itici gelmiştir. Meslek lisesine girerken, teknik liseye geçerken, Üniversiteye girişte, her birinde puanım fazlasıyla elektroniği geçsede hiç tercihte bulunmadım. Mesleğimi seviyorum sende sevdiğin mesleği edin önemli olan budur.

İlgi duyduğun ve sevdiğin alanı seç. Örneğin Elektronik bana oldum olası itici gelmiştir. Meslek lisesine girerken, teknik liseye geçerken, Üniversiteye girişte, her birinde puanım fazlasıyla elektroniği geçsede hiç tercihte bulunmadım. Mesleğimi seviyorum sende sevdiğin mesleği edin önemli olan budur.

Elektrikte pek bayanları tercih etmediklerinden benim payıma elektronik düşüyor mecbur :))

Sanırım YaşlıUzman' ın da dediği gibi ilgi duyduğum alanı seçmek en iyisi olacak. Hayırlısı olsun inşallah.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri