Elektrik Projesinde Chiller Grubu

jeffryy

Üye
merhaba arkadaşlar.
yapacağım elektrik projesinde chiller grubu da var.
sormak istediğim bu sistemlerin üzerinde kendine ait panosu var mı. yani projemde ben sadece gücüne göre kablo kesiti seçip TMŞ den besleme yapılıp kendi panusuna giriş yapılmış göstersem yeterli olur mu.
teşekkürler şimdiden.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
cheller grubunun kendi otomasyon panosu var sen sadece a.g. dagıtım panosunda çıkış tmş. göster, kablo kesitini göster yeterli olur.

ben de öyle tahmin etmiştim ama gene de sormak da fayda var. sonra yaklaşık maliyette problem olmasın.. teşekkürler..

Hayır o grub un motor yaka etiketini alıp ya yıldız üçgen ya dol yada fc ile sürmen için bir pano oluşturman lazım

Besleme kablosu vermek yeterli olur.Belki mevcut otomasyon ile bağlantı sağlamak için
kumanda kablosu çekmek gerekebilir.
Kullanılması muhtemel chiller gruplarının dökümanlarını incelemekte fayda var.

merhaba arkadaşlar.
yapacağım elektrik projesinde chiller grubu da var.
sormak istediğim bu sistemlerin üzerinde kendine ait panosu var mı. yani projemde ben sadece gücüne göre kablo kesiti seçip TMŞ den besleme yapılıp kendi panusuna giriş yapılmış göstersem yeterli olur mu.
teşekkürler şimdiden.

kendi panosu var sen sadece o.g/a.g bağlantılarını yap. fakat bu bağlantıları yaparken gücüne göre kablo kesiti seçip TMŞ den besleme yapılıp kendi panusuna giriş yapılmış göstersen yeterli olur

Besleme kablosu vermek yeterli olur.Belki mevcut otomasyon ile bağlantı sağlamak için
kumanda kablosu çekmek gerekebilir.
Kullanılması muhtemel chiller gruplarının dökümanlarını incelemekte fayda var.

otomasyon sistemine I/O modülleriyle bağlantı yapılması gerekiyor ki ilgili kişi otomasyondan mahalin sıcaklık değerlerine göre chilleri pc başından kapatıp açabilsin.

bende 2 tane trane RTAD 150 model ( hava soğutmalı chiller grubu) var

Hayır o grub un motor yaka etiketini alıp ya yıldız üçgen ya dol yada fc ile sürmen için bir pano oluşturman lazım

Bu nasıl bir paylaşımdır? Hangi akla hizmet emin olmadığın bir konuda yorum yapıyorsun? Benim şu soruma açıklama yapabilir misin lütfen?
Hangi üretici ürettiği Chiller ünitesini panosuz/otomasyonsuz sevk ediyor?:mad:

Kendi panoları herşeyi hazırdır güçleri yüksek olduğu için genelde ana panodan besleme alır ve bu tür tesislerin kendine ait trafosu olur. Uygulamasını yaptığım işlerden birindeki 450kw'lık chiller grubu tek kat şeması.

Forum istatistikleri

Konular
128,431
Kullanıcılar
450,353
Son üye
Kaan_AY

Yeni konular

Geri