Elektrik Makineleri Hakkında Bir Kaç Soru Cevaplarsaniz Sevinirim

AdemCe

Üye
Soru1: ....... Prensibiyle çalıştıklarından bu motorlara Repülsiyon motoru denir?
a)Aynı adı taşıyan kutuplar birbirini iter
b)Endüksiyon
c)Zıt kutuplar birbirini çeker
d)Döner manyetik alanı

Soru2:Büyük güçlü makinelerde iletkenler kılıçlamasına bükülmüş lamalardır.Böylece........ sağlamdır
a)Yüksek kalkınma momenti
b)Yüksek gerilim
c)Daha iyi soğutma ve mekanik dayanıklılık
d)Daha ucuz bir maliyet

Soru3:Aşağıdakilerin hangisi alternatörlerin yüklendikce gerilim düşme nedeninden biri değildir?
a)Endüvi direnci
b)Endüvi reaksiyonu
c)Evdüvi reaktansı
d)Uyartım akımının azalması

Soru4:Alternatörde uyartım akımı başlııca 3 şekilde sağlanır.Aşşağıdakilerden hangisi bunlardan biri değildir
a)Serbest Uyartım
b)Özel uyartım
c)Alternatörde uyartım
d)Kendi kendine uyartım

Soru5:Aşağıdakilerden hangisi alternatörlerin paralel bağlanması için kullanılan metot çeşidi olan lamba montajının bağlantı çeşidi değildir
a)Duran ışık
b)Döner ışık
c)Söner ışık
d)Aydınlık bağlama

Soru6:Rotor devir sayısı,döner alan devir sayısına eşit olan motorlara...... denir
a)Asekron
b)Sekron
c)Üniversal
d)Repülsiyon

Soru7:Senkron motorların boş çalışması ile yüklü çalışması anındaki devir sayısında ......
a)Sürekli artış olur
b)Sürekli düşme olur
c)Büyük farklılık olur
d)Hiçbir değişiklik olmaz

Arkadaşlar bu soruları cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler
Keyifli Forumlar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aldığın notun yüzde kaçını bize vericen :)

megep.meb.gov.tr deki yayınların içinden elektrik makinaları ile ilgili olanları bulursan cevapları orada vardır.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri