Elektrik elektronik mühendisliğinde elektriği tavsiye eder misiniz?

bence ytü elektrik tem teknik hem elektrik. elektrik elektroniktede sonuçta seçim yapcaksın alanında daha uzman olarak yetişirsin..bi öğrenci olarak benim fikrim büyüklerimiz daha iyi bilir tabi:))

merhaba elektronik olarak mesleğı sevıyorsan bence elektronik derım elektrikçi arkadaşlar gucenıp darılmasın benım goruşum elektriği ben bır bınanın kaba inşaatına benzetıyorum temel kolonlar kirişler duvarlar çatı vs. elektroniği bu bınanın dekorasyonuna boayı badanası mobılyası vs. bır bayan için kaba inşaat çok ağır gelır fızıkı olarak yorar ama dekorasyon mobilya susleme işi bayanlar için bıçılmış kaftan yınede son kararda çok ıyı hesap edılmelı kişi kendı kararını kendısı vermelı

Ben öğrenciyken elektronik derdim hep... dedim de zaten..
ama Türkiye de inşaat sektörü lokomotif olduğu için elektrik konularında daha çok ekmek yersin kesinlikle...

YTÜ elektrik

bence de otomasyon ya da iletişim daha akıllıca gibi. ama karakter meselesi bayandan elektrik mühendisi de olur inşaat mühendisi de. Birebir yaşadım bu durumu ondan söylüyorum. şantiye zevklidir, sıcakta bile:)

yaklaşık 1 yıl önce yazmıştım yazıyı enerjiye karar verdim bide kamuda çalışmaya ama eletronik bu aralar ilgimi çekmeye başladı tavsiyesi olanların tavsiyelerini hala beklemekteyim :D

Enerji (özellikle yenilenebilir enerji) çok yerinde bir tercih olmuş...Ama ''kamuda çalışmak'' diye bir hedef olamaz...Bir opsiyon olarak durur sadece..Özel sektörde enerji uzmanları milyon euro'luk işler yönetiyorlar. Bence asıl yoğunlaşmanız gereken çok iyi bir 2. yabancı dil...Çünkü çoğunlukla, rüzgar türbini, PV Modul vs üreticileri yabancı, kredi veren bankalar yabancı, risk analaizi yapan firmalar yabancı vs..

elektronik alanda yapabileceklerin açıkçası tamirci dükkanı açıp oturmakla belli başla 5-10 şirketin ar-ge departmanına girmek arasında kısıtlı kalmış durumda.. enerji demişsin ama enerjiden kastın nedir? güç elektroniği mi (bırak Türkiyeyi dünyada iş alanı kısıtlı) yoksa bildiğimiz elektrik üretim santralleri mi? üretim santrallerine yönelmek istiyorsan bayan için o en zoru bence.. gel sen beni dinle bunun bayı bayanı yok kominikasyona yönel sinyal işleme ile ilgili dersler eğitimler al bir de daha önce de bu tarz tavsiyelerde belirttiğim CISCO sertifikası al ondan sonra sadece gelen iş tekliflerini değerlendir derim... hazır vaktin varken bunu seç klimalı ofisinde bilgisayarının başında takıl binlerce lira maaşla seni işyerlerinde tutmaya çalışsınlar ki her ay gelen yeni iş tekliflerini değerlendirme..

En akıllıca kararı vermişsin, yok elektronik yok özel diyenlere gül geç, o kadar biliyorlarsa milyonluk projeleri onlar yönetsin bir zahmet. Herkes hayal aleminde fantezileri anlatırken sen mantıklı yolu seçtin. Sonuçta yapacağın seçimin sonucuna göre evlilikte dahil tüm yaşamın etkilenecek. Ben sana emeklik yaşı 65 ve binlerce mezun diyorum, diğer arkadaşlar milyonluk projeler fırsatlardan bahsediyor. Anladın durumu. Hem elektrik hemde kamu tercihinden dolayıda seni kutluyorum.

En akıllıca kararı vermişsin, yok elektronik yok özel diyenlere gül geç, o kadar biliyorlarsa milyonluk projeleri onlar yönetsin bir zahmet. Herkes hayal aleminde fantezileri anlatırken sen mantıklı yolu seçtin. Sonuçta yapacağın seçimin sonucuna göre evlilikte dahil tüm yaşamın etkilenecek. Ben sana emeklik yaşı 65 ve binlerce mezun diyorum, diğer arkadaşlar milyonluk projeler fırsatlardan bahsediyor. Anladın durumu. Hem elektrik hemde kamu tercihinden dolayıda seni kutluyorum.
Gözden kaçırdığın bir nokta da var ki ; gerçekten mesleğinden ; işinden ; işiyle her türlü sıkıntıdan mazoşistçe zevk alan teknik elemanlar da var ki -bende onlardan biriyim - kamunun statik ve durgun çalışma ortamı onları biraz zor tatmin eder ; eğer kamunun sağladığı sosyal güvenlik olmasa hayatta tahammül edemem ; işyerinde kendim resmen bir şeyler düşünüp kafa patlatıp artı değer üretmeye çalışıyorum kimsenin talebi olmamasına rağmen ......

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri