ELEKTRİK PROJE ÇİZİMİNDE ÖĞRENİLMESİ GEREKENLER NELERDİR

rexrex

Üye
:confused::confused: Selam arkadaşlar elektrik proje çiziminde kişi öncelikle neyi öğrenmelidir autocad dışında

Yonetmelikler ve kurallari bilip 3-5 ornek proje incelediginiz taktirde sorun olmaz diye dusunuyorum

:confused::confused: Selam arkadaşlar elektrik proje çiziminde kişi öncelikle neyi öğrenmelidir autocad dışında

Proje çiziminde Sn. rexrex'in dediği gibi kanun ve yönetmelikleri iyi bilinmesi gerekir. Birde projeyi çizdikten sonraki aşamaların iyi bilinmesi gerekir (Gerekli organların, kimlerin projeyi incelemesi gerektiğini). Diyebiliriz. Saygılar.

en önemlisi bence şartname ve hesaplamalar yoksa sıkıntın büyük olur

ben bu kadar kolay olduğunu düşünmüyorum açıkçası,ben de çizim yapmak istiyorum ama nasıl denyim kazanabilirim bilmiyorum

ben bu kadar kolay olduğunu düşünmüyorum açıkçası,ben de çizim yapmak istiyorum ama nasıl denyim kazanabilirim bilmiyorum

Yeni başladıysanız proje çizim işlerine ilk kendi bulunduğunuz konutun projesini çizin(örnek olarak). Sonra başka konutların projelerini inceleyin. En sonunda ise kafanıza göre bir tesis oluşturun. Bu kurduğunuz tesisin projesini uygun yönetmeliklere göre çizin. Saygılar. Kolay gelsin.

Yeni başladıysanız proje çizim işlerine ilk kendi bulunduğunuz konutun projesini çizin(örnek olarak). Sonra başka konutların projelerini inceleyin. En sonunda ise kafanıza göre bir tesis oluşturun. Bu kurduğunuz tesisin projesini uygun yönetmeliklere göre çizin. Saygılar. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim,dediğiniz gibi başlangıç yapamaya çalışacağım.Umarım başarılı olurum.Gerçi yaptığım çizimin doğruluğunu test edecek biri yok ama neyse:)

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri