echosat uydu alıcı arızası.

Mrb senin uyduda fr307 diyotta bozulmuş olabşlir.kontrol et istersen.
besleme transistörleri numarası kaç biliyomusun 2 adet bana yardımcı ola bilirmisin acaba...

bende besleme transistörleri de bi problem var yardımcı olurmsunuz.... pllss:confused:

sorununuzu daha açık bir şekilde yazarsnız yardımcı olmaya çalışırız..(cihaz modeli ve arızanın şekli gibi bilgileri tam vermelisiniz) kolay gelsin..

sorununuzu daha açýk bir þekilde yazarsnýz yardýmcý olmaya çalýþýrýz..(cihaz modeli ve arýzanýn þekli gibi bilgileri tam vermelisiniz) kolay gelsin..
echosat 12100 Fta yukaridaki fotonun aynisi besleme kartindaki transistorler patlak ve bir Adet zener diyot gidik besleme diyodu galiba bunlarin numaralarini bulamadim bunlarinnumaralarini veerme imkaniz varsa sevinirim iyi gunleer

malesef elimde şema veya çıkma şu anda yok.elime geçerse en kısa zamanda yazarım resimden görünen zener 1n4148 gibi görünüyor tr leri bilmiyorum kolay gelsin...

arkadaşım besleme kartından bana besleme transistörleri okuma imkanın varmı bende aynı besleme kartından var transistörler patlak okun muyor bna yardımcı olursan sevinirim..

forum üyesi bütün arkadaþlara selamlar.benim echosat 12100 fta recever arýzalandý cihazýn fiþini takýp power düðmesine basýnca kýrmýzý ýþýk yanýyor ama yeþil ýþýk yanmýyor kendimce biraz uðraþtým ama arýzayý çözemedim. bu konuda bilgi sahibi arkadaþlardan yardým bekliyorum. þimdiden herkese teþekkürlerimi sunarým.

alican bende ayni model cihaz var ama besleme katindaki 2adet transistor patlak bu transistorlerin numaralini yazarmisin sana zahmet iyi calismalar....

arkadaşım epey zamandır foruma bakamıyordum kusura bakmayın 10v 1000mf kond yanındaki transistör AZ 431 diğer büyük transistörün yanındaki S 8050 D331 yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. kolay gelsin

arkadaşım epey zamandır foruma bakamıyordum kusura bakmayın 10v 1000mf kond yanındaki transistör AZ 431 diğer büyük transistörün yanındaki S 8050 D331 yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. kolay gelsin

isime cok yaradi ve buyuk transistorun bumarasinida okuya bilirmisin iyi calismalar

arkadaşım büyük transistörün no su WSL 03751 936 haydi allah kolaylık versin.

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,536
Son üye
Emircanee41

Çevrimiçi üyeler

Geri