Easy View panel

MERHABALA Easyview PANELLERDE MACRO NASIL YAZILIYOR ÖRNEK VARMIDIR ARKADAŞLAR

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Benim bir sorum olucak işletmede 1 Easyview MT508 ekran kırıldı yerine satıl aldıgımız ekran ise MT506.

508 in programını 506 ya attıgımda 506 ekranı küçük oldugu için programın sol üst köşesi gözüküyor kalan yerleri ise gözüğkmüyor bana bu programı 506 boyutunda tekrar yazıcakmısım gibi geldi ama ben nce bir arastırma yapmak istedim.

508 e göre yazılmıs bir programı 506 ya göre cevirebilirmiyim?

Maalesef çevrilemiyor. MT8000 serisi kullanmış olsanız çok rahat çevirebilirdiniz ama eski versiyon MT500 serisinde bu mümkün değil. Projenizin bütün sayfalarını yeniden elden geçirip küçültmeniz gerekecek..

Bu üzücü ama yapıcak birsey yok :) yardımınız için cok tesekkür ederim.

iyi günler dileyerek soruma geçmek istiyorum yardımlarınız için teşekkürler.
ben easy view 6070ih ve atv 12 sürücü kullanıyorum sürücü ye hız referansını pot ile veriyorum.ben potu iptal ederek modbus rtu üzerinden sürücü ve ekranı haberleştirerek hız referansını bu kanaldan vermek istiyorum.bunun için ekrana edit-system parametersden modbus rtu ayarlarını yaptım.ekranın bi yerine numeric input object koyarak ayarlarını yaptım ve adres bölümüne de 8502 yazdım.sürücü de yaptığım ayarlar
conf-full-com=add 1 tbr 9.6 tfo 8o1 tto 2sn bu şekildedir kablosunu da doğru bağladığımdan eminim kabloyu sökünce sürücü 2 saniye sonra slf1 hatası veriyor.
ama bitürlü referansı ekrandan sürücü ye gönderemiyorum.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

herkese selam easy view çoktandır kullanıyorum her açıdan menunum herkese tavsiye edrim.

turking38 merhaba,

öncelikle atv 12 in modbus adreslerini bilmiyorum. anladığım kadarıyla 8502 adresi atv 12 nin hız referansının modbus adresi. EasyView de driver Modbus RTU seçildiğinde adresler kısmında 4x, 5x, 6x gibi adresler çıkıyor. haberleşmenizi şu şekilde yapabilirsiniz 8502 adresi için ekrana 4x 8502, 5x 8502, 6x 8502 datalarını koyarak deneyin. Olmazsa aynı şekilde 8502 adresinin bir eksiği yada bir fazlasıyla tekrar deneyin. Tabi bunları panel ve atv12 nin haberleşme ayarlarının birebir aynı olması koşuluyla söylüyorum.

Fiyatları çok da cazip değil...bazıları çok öğüyor kullanmak lazım..ama avantajı nedir?

sayın irfan1977 bu paneller hakkında bilgiye ihtiyacım var özellikle 6000 ve 8000 serileri hakkında

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri