dop panel hiçbir tuş basmıyor

Raichu

Üye
selam arkadaşlar

dop panel ile ilgili bir problemim var s7 200 ile haberleştirdiğim dop b 100 panel ilk başta sorunsuz çalıştı ayarlamalara devam ederken paneldeki hiçbir tuşun yada dokunarak yapılan tüm işlemlerin çalışmadığını farkettim plc deki değerleri okuyor ama bastığımda hiçbir işlem yapmıyor bi ara yapar gibi oldu ama şu an basarak hiçbir işlem yapamıyorum

bu sorunu birkaç gün içinde halledemezsem işi kaybedicem bilen arkadaşlara rica ediyorum

teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hicbir tusun basmamasi demek ya yanlis yaptigin bir hareket yada girdiginiz yanlis bir komuttan olabilir ekrani fabrika ayarlarina getiriniz yani resetleyiniz daha sonra programi yeniden yukleyiniz ayrica sizce sorun yoksa bana acilen iki programinizida incelemem icin gonderiniz

basit bir programda dahi aynı şeyi yapıyor fabrika ayarlarına nasıl getircem yardım edermisiniz

siz hemen bana programi gonderirmisiniz acaba ben hemen inceleyip size geri donecegim
plc programiyla beraber

nasıl göndereceğimide bilmiyorum ya burdan
------------------
mail den göndermeyeçalıştım ama ulaştımı size

Son düzenleme:
nasıl göndereceğimide bilmiyorum ya burdan
------------------
mail den göndermeyeçalıştım ama ulaştımı size

mesajiniz su an itibariyla bana ulasti fakat password istemekte bana onuda gonderirseniz

Son düzenleme:
Gezer77 arkadaşamım ilgilendiğin için teşekkür ediyorum cihazın teknik servisiyle görüştüm garantili olduğunu ve kargoyla göndermemi istediler

teşekkür ederim

Teknik servis kontrolunden geldikten sonrada programsal bir hatadan dolayi devam edebilir sorununuz plc programinda butonlardan sonra koydugunuz karsilastirma komutlarinin durumu bu butonlari etkiliyor olabilir servisten sonrada devam ederse bunlara bakiniz kolay gelsin

mantıksal olarak etkilememesi lazım yada hemen etkilemesi gerekir çünkü ilk yüklediğimde
sorun yoktu yaklaşık 1 hafta sonra doğdu bu sorun teknik servis yarın elime ulaşacığını söyledi bakıcam sonucu paylaşırım

bide işin şu yanı var paylaşmadığım için özür dilerim ben bu panele birçok kez hatta yüzlerce deneme maksadıyla program yükledim ama son yüklemeden sonra böle bişey oldu

bakalım bu sorundanda öğrenilcek çok şey vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri