DOP-B PANELLE MITSIBISHI FX PLC ARA BAĞLANTI KABLOSU?

aytes

Üye
Arkadaşlar mıtsubıshı fx 1n veya fx0 8 pın yuvarlak soketli plc bağlantı portu ile delta dop b panel arasında haberleşme yapmak istiyorum bağlantı kablo açılımını yazarmısınız.ayrıca protokol ayarlarınıda belirtebilirmisiniz ? saygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
dop-b fx1
4-----------7
9-----------4
1-----------2
6-----------1
5-----------3

egzantrik arkadaşım öncelikle çok teşekkür ederim yukarıda dop yazılan kısım dop b panel kısmı rs 232 soket fx1 yazdığın kısım ise mıtsubıshı plc yuvarlak 8 pınlı soket tarafımıdır? ayrıca bu bağlantı şekliyle fx0 olan plc modüllerinede dop b panelle bağlantı kurabilirmiyim ? yardımların için çok teşekkürler

Resimde ki gibi 8 pin mini din erkek ve 9 pin Erkek konnektör kullanmanız gerekiyor
plcforumu_delta_dopb_Mitsubishi_fx_plc_cable.png

arkadaşlar belirtmiş olduğunuz bağlantıyı yaptım fakat com port hatası veriyor plcye bağlanamıyorum dop menusunden ayarmı yapmam gerekıyor bu arada plc tipi fx0s dır
yardımlarınız için çok teşekkürler

sayın arkadaşlar tüm bağlantıları dediğiniz gibi göndermiş olduğunuz resimlerden yaptım ama yine
dop B03S211 panel bağlantı hatası verdi ama aklıma şöyle bir soru geldi dop b panelde bağlantı ayarlarında com 1 kısmında rs 232 ve rs 485 yapılabiliyor. fakat bizim 9 pinli soket rs 422 diye kablo
bağlantısı yapıyoruz rs 232 ile rs 422 soket farklımıdır? yoksa arada bir soket çevirici mi kullanmak gerekiyor? yardımcı olan tüm arkadaşlara iyi çalışmalar

Sadece kabloyu yaparak bağlanamazsın
Programınızdan Comportu 422 olarak seçerek imdatatas'ın verdiği PDF'e göre standart bir bağlantı ayarı yapınız.

Baud rate: 9600, 7, Even, 1
Controller Station Number: 0 (no PLC station number in protocol, therefore, only 1(HMI) to
1(PLC) communication is allowed.)
Control Area / Status Area: D0 / D10

makdeniz arkadaşım teşekkürler ama dop panelde rs 422 port seçeneği yok rs 232 ve rs 485 portları seçilebilmektedir. kablo bağlantısını birebir yaptım kafama takılan rs 232 rs 422 konusudur. yardımlarınız için sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri