Donen motorlari sabit noktada bulusturma

lg ig5a farkli rediktorlu iki motorum aynanda calismaya basliyor.1motorum sabit donerken 2.motorun hizini otomatik ayarlayip 1 motora esitlemek istiyorum lg plc kullaniyorum yardimci olabilirseniz sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tahrık mıllerıne encodr baglı, iöki sürücü kullanabilirsiniz. Calıstıgım bır tekstıl fabrıkasında, ramöz makınasında, paletleri çeviren iki motor sürücü ile kontrol edılıyordu. Motorların birisi verici, diğeri alıcı gibi tabırle adlandırılıyor. Orjinali Danfoz cıhazlar idi. Daha sonra galıba birisi arızalnmıs yerıne, C ontrol Tecnık cıhaz baglanmısdı.Marka olarak yönlendırmek ıstemıyorum sadece bilgi açısından marka verdım. Birinci motor hangı hızda dönerse, encodr la kontrol edılerek, ikinci motorda aynı hızla dönmeye yönlendirilir.

lg ig5a farkli rediktorlu iki motorum aynanda calismaya basliyor.1motorum sabit donerken 2.motorun hizini otomatik ayarlayip 1 motora esitlemek istiyorum lg plc kullaniyorum yardimci olabilirseniz sevinirim.
ilk olarak lg plc kullanıyorsunuz ama motorları sürmek için invertör kullanıyormusunuz. 2 nci olarak @zeybek ustamızın dediği gibi iki motorun çıkış millerine encoder bağlımı yada bağlayabilirmisiniz. Biz toplam ağırlığı yük ile beraber 200 tonluk vinçlerin yürütme motorlarını aynı noktada buluşturuyoruz ve motor sayısı 2 değil 4. sadece plc ile halledemezsiniz tabi motorunuz invertörle kontrol edilmiyorsa yada servo değil ise.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri