Dokunmatik Ekranda Tuşların Kalibrasyonu?

ibosch01

Üye
Merhaba arkadaşlar,işletmede kullandığım işletim sistemli bir dokunmatik panelde ekranda bastıgım yerin yaklaşık 3cm yukarısındaki yere basmış gibi görev yapıyor.mesela ben aşağı ok işaretine basyorum, fakat yukarı ok işlev yapıyor.genel olarak ekranda bir kayma mevcut.ekranı söktüm temizledim düzelmedi.bu sorunu nasıl çözebilirim cevaplarınızı beklliyorum.hayırlı işler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Dokunmatik ekranlara bu tip hataları düzeltmek için kalibrasyon işlemi yapılıyor.
Cihazın dokumanından kalibrasyonun nasıl yapılacagını bulmalısınız.
Sırayla 4 kosede beliren butonlara sırayla basıp alanı tekrar tanıyorsunuz.

Dokunmatik ekranlara bu tip hataları düzeltmek için kalibrasyon işlemi yapılıyor.
Cihazın dokumanından kalibrasyonun nasıl yapılacagını bulmalısınız.
Sırayla 4 kosede beliren butonlara sırayla basıp alanı tekrar tanıyorsunuz.

dokunmatik panellerde bunun olup olmadığ ı konusunda emin değilim..

kalıbrasyon sorunu cozecegıne ınanıyorum:)

panelin menülerini kurcalarsan kalibrasyon ayarı mutlaka vardır, usb portu mutlaka vardır mouse bağlayıp sorunu çözebilirsin...

evet dokunmatik panellerde kalibrasyon var.fakat o kalibrasyon menüsünü aramak için ekranın sağlam olmaıs gerekiyor.ayrıca mause girişinden mause takıyorum oda çalışmıyor.

Ekranın marka modeli nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri