dogru akım sigorta seçimi

Ben de tahmin ettim. Yine de sizin gibi mühendis arkadaşların dilinden duymak istedim.:p

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayenizde birçok teknik bilgiyi öğreniyoruz. Teşekkür ederim ederim Saygıdeğer Mühendis abiler.

Hakan abi bugün yıkmışsın tramvay boyunda benzinliği ; tv ye haber olmuşsunuz :)

Her tekniker senin gibi canavar olsa keşke ; ben çok az gördüm böyle zehir gibi tekniker.

Kendi çapımızda uğraşıyoruz okumayı çok severim.

Ayıp ettin Serkan ustam. Senin yerin başımın üstü.:p

Allah razı olsun hocam sizinde başım üstünde yeriniz var. Ne güzel çiçekler yetiştiriyorsunuz.

Not imzama çırak mühendis filanmı yazsam napsam :) :)

Son düzenleme:
Sanırım konutlardan değil ; harici aydınlatmadan bahsediyor

Sigorta Tipi Seçimi.png

Buradaki tabloyu incelediğimizde harici bir aydınlatmadan değil evlerde, iş yerlerinde her yerde kullanılabilecek lambalardan bahsediliyor diye anlıyorum.

Sigorta Tipinin C ve B olması konusuna gelince tridonic markasının elektronik balast için aşağıdaki tablosuna bakalım.

Elektronik Balast Devresinde Sigorta Değerleri.png

Elektronik balastlı devrede sigorta olarak hem C tipi hemde B tipi kullanılabiliyor. Burada belirleyici olan C tipine ve B tipine bağlanacak olan balastın sayısı. Yukarıdaki tabloya göre, mesela;

2x18 elektronik balastlı aydınlatmanın olduğu linyede C tipi 16 A sigorta kullanılırsa 60 Lamba, B Tipi kullanılırsa 30 Lamba bağlanabilir. sonucu çıkmaktadır.

Diğer durum evlerdeki lamba sayıları bu kadar olmadığından B Tipi kullanmak uygun olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 29981
Buradaki tabloyu incelediğimizde harici bir aydınlatmadan değil evlerde, iş yerlerinde her yerde kullanılabilecek lambalardan bahsediliyor diye anlıyorum.

Sigorta Tipinin C ve B olması konusuna gelince tridonic markasının elektronik balast için aşağıdaki tablosuna bakalım.

Ekli dosyayı görüntüle 29982

Elektronik balastlı devrede sigorta olarak hem C tipi hemde B tipi kullanılabiliyor. Burada belirleyici olan C tipine ve B tipine bağlanacak olan balastın sayısı. Yukarıdaki tabloya göre, mesela;

2x18 elektronik balastlı aydınlatmanın olduğu linyede C tipi 16 A sigorta kullanılırsa 60 Lamba, B Tipi kullanılırsa 30 Lamba bağlanabilir. sonucu çıkmaktadır.

Diğer durum evlerdeki lamba sayıları bu kadar olmadığından B Tipi kullanmak uygun olacaktır.
Peki bizim soylediğimizden farklı bir mana mı çıktı senin anlattıklarından sonra ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri