dogru akım sigorta seçimi

image.png

Bu tabloda hangisi harici aydınlatma armatürü yada lambası?

Bu tablonun olduğu sayfada harici aydınlatma listesi de var bu arada.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ekli dosyayı görüntüle 29985

Bu tabloda hangisi harici aydınlatma armatürü yada lambası?

Bu tablonun olduğu sayfada harici aydınlatma listesi de var bu arada.
Ekli dosyayı görüntüle 29981
Buradaki tabloyu incelediğimizde harici bir aydınlatmadan değil evlerde, iş yerlerinde her yerde kullanılabilecek lambalardan bahsediliyor diye anlıyorum.
@Hırçın 41 hocam; burada geçen harici aydınlatmayı ne olarak anlıyorsunuz?

Ben iç tesisat dışındaki yol aydınlatması, sokak aydınlatması olarak anlıyorum.

Eğer harici aydınlatmadan kasıt ev dışı mekanlarda yapılan fakat iç tesisatı da kapsayan anlamına geliyorsa, ben öyle anlayamadım.

Hayatımda senden başka kendinle bu kadar çelişen bir insan görmedim :)

Ah be güzel kardeşlerim benim hangi evde 50-60-70 tane 2x18w var :D birazcık realist olun !
Onlarca evin eleltrik tesisatini cektim birakin 2x18w i, hiç bir evde 50 tane armatur gormedim. 5 donum kullanim alani olan malikhane yaptik bir tane. Ancak orda vardi bu kadar armatür. Onda da 50 tane 2x18w taksan adamin canina okurlar :) varsa takan ya da projesini cizen soylesin

Onlarca evin eleltrik tesisatini cektim birakin 2x18w i, hiç bir evde 50 tane armatur gormedim. 5 donum kullanim alani olan malikhane yaptik bir tane. Ancak orda vardi bu kadar armatür. Onda da 50 tane 2x18w taksan adamin canina okurlar :) varsa takan ya da projesini cizen soylesin
İyice cılkı çıksın bu mevzunun madem ; 50 tane fluoresan evde değil de diyelim kocaman bir atelye ya da işyerinin tavanında olsun ; oldu ya bunlar da tek linyede olsun ; bunlar sürüsüne bereket çoğalmış diye C mi takacağız ; yoksa bu cihazların karakteristiği gereği B mi takacağız . Kim ne demiş tabloda orda burda şurda ben bilmem ; benim mühendis mantığım derki yükün miktarının artması ile yük karakteristiği değişmez . 50 değil 1000 olsun gene B takarım.

İyice cılkı çıksın bu mevzunun madem ; 50 tane fluoresan evde değil de diyelim kocaman bir atelye ya da işyerinin tavanında olsun ; oldu ya bunlar da tek linyede olsun ; bunlar sürüsüne bereket çoğalmış diye C mi takacağız ; yoksa bu cihazların karakteristiği gereği B mi takacağız . Kim ne demiş tabloda orda burda şurda ben bilmem ; benim mühendis mantığım derki yükün miktarının artması ile yük karakteristiği değişmez . 50 değil 1000 olsun gene B takarım.
Hepsinin ayni linyede olur ama hepsi ayni sortide olmaz. Hic bir isveren bunu kabul etmez. Isi olmayan sondursun ister is veren. Genelde de gruplara ayrilir zaten linyeler de. Birinde ariza olumca geri kalan 49 armaturde yanmasin. Butun is yeri ya da ev! karanliga gomulsun bir tek armatur icin elektrikci gelip tamir etsin diye. Arkandan her gun laf yersin ne bicim elektrikci bu, yaptigi sistem bir seye benzemiyor diye

Hepsinin ayni linyede olur ama hepsi ayni sortide olmaz. Hic bir isveren bunu kabul etmez. Isi olmayan sondursun ister is veren. Genelde de gruplara ayrilir zaten linyeler de. Birinde ariza olumca geri kalan 49 armaturde yanmasin. Butun is yeri ya da ev! karanliga gomulsun bir tek armatur icin elektrikci gelip tamir etsin diye. Arkandan her gun laf yersin ne bicim elektrikci bu, yaptigi sistem bir seye benzemiyor diye
50 tane lamba tek linyede niye olsun ; bu linyede bir arıza oldumu her taraf karanlığa niye boğulsun ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri