Dijital tırifaze sayacım kendiliğinden sıfırlanmış.

neden80

Üye
arkadaşlar bi sorunum var yardımcı olsanız iyi olur benim dijital tırifaze sayacım kendiliğinde sıfırlanmış fakat tedascı arkadaşlar bana ceza yazıyor bu sayacı nasıl son endeksine getitirim ve neden bu arızayı vermiş 17.500 tl cezası varmış benim hiç bi suçum yok yardımınız için tşkler

Moderatör tarafında düzenlendi:
dijital trifaze sayaç 100 000 de bir sıfırlıyor . kendi kendine sıfırlandı derken sıfırlandıktan sonra hiç rakam yazmadımı.

arkadaşlar u sayaçla oynanmamış ve mühürüde duruyor 100.000 daha bu rakama gelmemiş çünki 2 aylık sayaç mekanik sayaçtı fakat yandı değiştik dijital almak zorunda kaldık onunda bu sorunu çıktı

Arkadaşım elektronik sayaçlarda sıfırlamak için bir buton vardır sayacın üstünde fakat bu buton mühürlüdür. Fabrika mühürlüdür. Bu mühür kırık değilse tedaş böyle bir ceza kesemez. Kaldıki eğer mühürü kırıp kendin sıfırlamış olsan diyelim tedaş 17 lirayla bırakmaz bu cezayı. O ceza acaba sayacın sıfırlamadan önce harcadığı tahmini elektrik tüketim bedeli olmasın?

sayac markası köhler fakat arkadaşın dediği gibi mühürüylende oynanmamış tedaşcı arkadaşlar sayaç istasyonuna gönderdiler sayacı cvp bekliyorum istasyonda itraz dilekçemi verdim ortalama tüketimim ayda 13 15 milyardır çorap fabrikasının sahibiyim

Selam sayacının doğru endeks ile okunmuş son faturası ile yeni takılan sayacının tarihleri arası kıyas yoluyla fatura çıkaracaklardır.

itiraz ettiysen sonucunu bekliyeceksin benimde saat kapagı alarmı veriyordu (sözleşmeyi iptal ettik sayacı bedaş a teslim ederken) sonuç ceza falan yok saattenmiş bu gibi durumlar dijital saatlerde oluyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,204
Son üye
Arif1221

Yeni konular

Geri