Dgs ile mühendisliğe geçiş

Arkadaşlar ve sayın usta ve hocalarım 2002 yılında endüstri meslek lisesi elektrik bölümünden mezun oldum mezun olduktan sonra iş bulma zorunluluğumdam dolayı elektrik dışında işlerle ilgilendim 2012 yılında kpss ile bir kuruma yerleştim ev aldığım teknik kitap megep dokümanlari ile dolu tabiri caiz ise elektrik ile ilgili bilgiler ekmek su gibi geliyor bana su ana kadar bazı sebeblerden dolayı okuyamadıgin myo ikinci öğretimine seneye başlayacağım insaallah biraz erken olacak ama dgs kpss tarzı bir sınav mi kazanınca mühendisliğin 3. Sınıfından mi başlanıyor lütfen bilgilendirirmisiniz

Evet inşAllah kazanırsan mühendislik 3. sınıftan devam ediyorsun.Sınav kpss den biraz farklı olarak mantık yürütme, analitik düşünce yorum vs.soruları çıkıyor.Gerçi kpss de artık dgs tarzı sınavlar çıkarmaya başladı.

Fikrimi sorarsan, üniversite sınavlarına tekrar gir ikinci öğretim mühendisliği kazan, gündüz çalış akşam oku.
saygıdeğer ustam lys ile mühendislik için kimya fizik biyoloji yapmak gerek ben bu dersleri tamamen unuttum ama kpss ile dgs aynı sanırsam ders olarak uzun seneler kpss ye çalıştığım için dgs de zorlanmam herhalde öyle düşünüyorum yani

Çevremden duyduğum kadarıyla dgs zor bir yol. Allah yardımcınız olsun,Allah muvaffak etsin.

Dgs yi kazanınca 3. Sınıftan başlanmıyor.en azından devlet üniversitelerinde öyle.eskiden intibak +2 sene okunurdu.suanki sistemde lys öğrencileri gibi birden başlıyorsunuz.

DGS ile kontajyanlar çok düşük, LYS ye gitemk en mantıklısı, ayrıca puanlar bu kadar dibe düüşmüşken LYS ile girmek DGS ile girmektan çok daha kolay ( Maalesef mühendislik ele ayağa düşmüş durumda, lisedne mezun olduğumda 360 puanla yerleşemediğm bölüm [380 ile almıştı] bu yıl 285 ile almış ve bu Elektrik-Elektronik mühendisliği... ) DGS ye girmiştim puanım yetmedi LYS ye girmiş olsaydım nerdeyse kesin olarak kazanırdım

Dgs yi kazanınca 3. Sınıftan başlanmıyor.en azından devlet üniversitelerinde öyle.eskiden intibak +2 sene okunurdu.suanki sistemde lys öğrencileri gibi birden başlıyorsunuz.
Bazı üniversitelerde 3. sınıftan başlanıyor yani üniversiteden üniversiteye hatta bölümden bölümede değişiklik gösteriyor.Burada bazı okulların kaçıncı sınıftan başlandığı yazıyor eğer yasa ve yönetmelikler değişmedi ise....Allah yardımcın olsun teknisyen063
http://www.blogtr.org/dgs-maliye-isletme-iktisat-kamu-yonetimi-kacinci-siniftan-baslatiyor.html

Elektrik -elektronik mühendisliği bölümünü baz almıştım mesajımda.özel üniversiteler hariç ,devlet üniversitelerinden hiç birinde 3.sınıftan başlatmak yok. Hatta bazıları hazırlığı bile mecburi kılıyor. Geçen yıl sırf bu yüzden 1 sene hazirlik okudum.

Valla kardeş her gün yasa ve yönetmelikler değişiyor işin uzmanları bile yetişemiyor bu işe .Allah hayır etsin ne diyelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri