Devre çizimi konusunda yardımcı olurmusunuz

frkn06

Üye
Elimde Şifreli Kapı Kilidi devresidir isis dosyası vardır arese dökemedim yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

Ödev için şimdiden teşekkürler.

Malzeme seçerken sağ altta malzemenin PCB kılıfı görülmektedir.Senin sorunun kılıfı olmayan malzemeler.Eğer malzemenin PCB kılıfı yoksa hazırlayacaksın.aşağıdaki videoda güzelce anlatılmış

ve Google'da "Ares malzeme kılıfı oluşturma " araması yaparsan.Rahatlıkla kılıfları eksik olanları kendin hazırlayabilirsin.

tek sorun o değil abi ares konusu anlatılırken rahatsızdım 2 hafta okula gidemedim ares hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim eğer çizemezsem dersten kalacagımı söylüyor hoca biraz ters birisi internetten öğrenilen şeylerde bir yere kadar oluyor

arkadaşlar devre konusunda başka yardımcı olacak arkadaş varmı acaba :confused:

Arkadaşlar dersten kalacagım lütfen bi yardım edin ? :/

kazım abi gerçekten dediğin sitelerin bazılarına baktım tek başıma olunca neyin nerede niçin koyuldugunu anlayamıyorum bilgisayarıma teamweiver 7 üzerinden bağlansakta sen bana oradan sesli ve görünütülü anlatabilirmisin zahmet olmassa abi

Ödevlere yardım etmek isterim ve ederim ama bunun için öğrencinin gayret gösterdiğini görmem gerek.
Yoksa beleş ödev yok.
Ha dersen ki ücreti le yap , hay hay , ödevi yapması öğretmene kabul ettirmesi hatta gerekirse ikna için kafasına sıkması dahil temiz iş istersen faturada veririm .
Fiyatlarım fix 50.000 dolar....

Ödevlere yardım etmek isterim ve ederim ama bunun için öğrencinin gayret gösterdiğini görmem gerek.
Yoksa beleş ödev yok.
Ha dersen ki ücreti le yap , hay hay , ödevi yapması öğretmene kabul ettirmesi hatta gerekirse ikna için kafasına sıkması dahil temiz iş istersen faturada veririm .
Fiyatlarım fix 50.000 dolar....
Ankarada oturuyorsan neden olmasın abi beleşe bir şey istemiyorum bilgisayarıma bağlanıp neyin nasıl oldugunu göstermeni istedim sadece.

Bende dedimki biraz gayret ve bunu bize göster.
Eminim hocan gerekeni yapacaktır.
Onların maksadı , bizi elemek değil bizim bir şeyler öğrenememizi sağlamaktır.

evet birşeyler yapmaya çalıştım ama devamını getiremedim kazım abicim.

0' dan başlayarak bu kadarını yapabildim yani bundan ötesi yok saatlerdir baka kaldım .d

Gayet güzel oluyor işte.
Sarı çizgiler diyor ki , bağlantı gösterdiğim pinleri birini birine bağla.

İlk verdiğin dosyadaki elemanlar smd , bu resimdekiler ise tel bacak , yani aynı değil.
Olsun elindekiler ne ise o.

Proteus kristal bağlı olmasada çalışır pratik bir şey.
Ama arese geçeceksen çizeceksin ya da aresde kendin çizerek devam edeceksin.

Kristali ve kondansatörleri koymuşsun.
Şemada onlar hangi pinlere bağlanır ?
Hah işte oraya bağlantı çiz.

Verdiğin resim garip , ares bağlantısı olmasa bile borda 16F877 yi eklediğin anda besleme bacaklarını birbirine bağlanacak diye gösterirdi.
Ek ve kek biribirine ne kadar yakın heceler değil mi ?

Yardım isterken aklında olsun , karşı tarafın işini kolaylaştır resme bakarak kim uğraşır .
Ama çalışma dosyaları olsa tıklar bakar...

Peki sadece baskı devremi yapacaksın , yoksa çalıştıracakmısın ?
Programını yazdın mı ?
Yoksa hoca haklı mı ?
Kime sıkılacak şüpheye düşmeye başladım . :rolleyes:

Ares de üst barda , sağdan sola 3. simge otomatik çizim için , indirdiğin belgelerde yazıyor .
O belgeler baya ayrıntılıdır bu kadar kısa süre yetermi bilmem .
Hocan burada , ek süre iste gerekirse...:cool:
Ama daha bir usulüne uygun dil ile.
Tatlı dil neler yapar neler.
Hocalara az saygı gösterdin mi mayışır kalırlar benden sana ip ucu , ve bunu hak ediyorlar ...

Forum istatistikleri

Konular
128,335
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri