Dengesiz yükte kompanzasyon

benim VAN da baktığım 75 adet yer var ve bu yerlerde kompanzasyon sıkıntısı çekiyoruz şöyle bizim çevre aydınlatmalarımız var ve 2 veya 3 fazdan oluşuyor 3 fazlı olarak çalışan 65'lik sirkilasyon pompası 600watt çevre aydınlatmalarında genelde 400w metal haliden kullanıyoruz iç aydınlatmadada fleorasant armatürler var kısacası yük dengesizliğide var bazen işten anlamayanlar kurcalayıp yük dengesini bozuyorlar her biyerimiz yaklaşık 75 kva bana bir kompanzasyonun bağlantı şekilini çizip ve hangi marka rgkr. kullanacağımı yazarsanız sevinirim birde burda voltajlar çok düşük yardımcı olrsanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Düşük yüklerde akım trafo çıkışına otomatik kazanç kontrolü uygulayan ve dengesiz sistemlerde son derece başarılı sonuçlar alabileceğiniz çok hızlı düzeltme yapabilen EKM serisi cihazları bir incelemenizi tavsiye ederim.

bende eskişehir'de yaklaşık 40 adet işletmeye bakıyorum.bu güne kadar çok büyük sorunla karşılaşmadım.baktığım yerler arasında devreye çok hızlı girip çıkan yüklerin olduğu 10 a yakın işletme var.aşırı güç dengesizliği olan yerler var.

işletmelerin çoğunda GRUP ARGE yapımı SMART SVC ile çok güzel sonuçlar aldım.diğer dinamik kompanzasyon yapan markalara görede fiyatı bi hayli hesaplı.
aşağıdaki linkten gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
saygılar.

GRUPARGE

benim bahsettiğim yerler karakollarve reaktife giriyor sürekli ve ben herzaman gidemiyorum çünkü dağ başlarında farlı yerlerde

Kael varkombi 12 kullanırsan kesin çözüme ulaşırsın.

dengesiz güçlerde kompanzasyondan verim albilmek için küçük kvar dan başlayıp büyüğe doğru artıracağın kondansatörlerle siemens in akıllı reaktif rolesini kullanmanı tavsiye ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,225
Son üye
bayram ali serin

Yeni konular

Geri