Dengesiz yüklü kompanzasyonu nasıl düzeltebiliriz?

varkombi 12 takılı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu değerlere sahip bir kompanzasyonu cos fi sini 0.92 çekmek ne derece doğru, tesis 1.33 le kapasitiften cezada ne yapmam gerek.

Sizin sorununuz tamamıyla dengesiz faz dağılımdan kaynaklanıyor.VAr kombi 12 bence bu sorunu çözebilecek kapasite de bir cihaz. Yapmanız gereken R fazına ait kondansatör sayısını çoğaltmanız (güçlerini küçülterek). Bunu da trifaze kondansatör sayısını azaltmanız ya da T fazına ait kondansatör sayısını azaltmanız.( Eğer 12 kademe de dolu ise). Sistem dengeye getirmeye çalışırken R fazına yüklenmeye çalışıyor.Ama R 'ye yüklenirken T işi kapasitiften bozuyor. BAşıma böyle problem çok geldi. Ama bir kaç denemeden sonra olayı anlayıp sen de işi çözeceksin umarım.

BOŞTA
Cos R 0.03 I: 5.2
Cos S 0.90 I: 2.9
Cos T -0.88 I :1.5

YÜKTE
Cos R 0.45 I : 54
Cos S 0.98 I : 28
Cos T -0.18 I : 40

Kondansatör devredeyken yükteki Akımı

Ir : 41
Is : 25
It : 31

bu değerlere göre dağılımı nasıl sağlamam gerekiyor...

R fazından birkaç cihaz S fazına ve T fazındanda birkaç cihaz S fazına aktar deneme yanılma yöntemiyle faz akımlarını dengeleyebilirsen sorunun çözülülebilir bence.

mustafa bey ben sizin sistemleri kullanıyorum fakat uzaktan kumandayı pek bilmiyorum bununla ilgili katalog ve bilgi yollarmısınız ertan pektaş adres : van il jandarma komutanlığı van beni güner bey iyi bilir
saygılarımla

BOŞTA
Cos R 0.03 I: 5.2
Cos S 0.90 I: 2.9
Cos T -0.88 I :1.5

YÜKTE
Cos R 0.45 I : 54
Cos S 0.98 I : 28
Cos T -0.18 I : 40

Kondansatör devredeyken yükteki Akımı

Ir : 41
Is : 25
It : 31

bu değerlere göre dağılımı nasıl sağlamam gerekiyor...
VArKON 18K BAĞLAYIP Ertesi gün hangi faza ne kadar kondansatör bağlamak gerekiyor tavsiyeler menüsünde görebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri