delta plc bir sorunum var

roos_umyt

Üye
arkadaşlar dvp seri kullandıgım plcde, zamam kotrolü uygulaması yaptım.
ve işlenen zamanında (örnek)50sn bu degerinde 100de 90 ,80,70tamamladıgında diger zaman işlencek örnek2 ,t2 50sn işlenen zaman degerleri tp04 de degişken oldugundan dolayı nasıl matamatik işlem yapmalıyım
:confused:

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Örnek olarak TMR T0 k200 dediğimizde 20 sn lik bir timer yapmış oluruz. timer ın yüzde aç tamamladığını şu şekilde hesaplayabiliriz. MOV T0 D100 aktif sayma değerini D100 datasına taşıyalım. MUL D100 k100 d200 aktif değeri 100 ile çarpalım. DIV d200 k200 d300 ve daha sonra set değerimize böldüğümüzde timer ın yuzde kaç saydığını d300 datasında gözlemlemiş oluruz.

Tımer değeri olarak k200 girdiğimizde similasyondan gözlemlediğim kadarıyla 20 sn den çok daha uzun bir sürede bayrak açıyor tımer 26 sn lere kadar çıkıyor bu gecikme,bunun sebebi nedir acaba?

Programı simülasyonada değilde gerçek anlamda plc ye yükleyerek denediğinizde gerçek süre sonunda çıkış verdiğini göreceksinizdir.

slm ben delta plc de bi konuda hata yapıyorum yardım lütfen
programı yazarken TMR TO K100 olarak zamanlayiciyi atıyorum ama bana

input error diye hata veriyor nasıl yapacağım bu hatanın çözülmesi için.......

merhaba ;
Sanırım TMR TO K100 yazdınız için hata verıyor TMR T0 K100 yazarsanız sorun çözülür.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,241
Son üye
cenkasik

Yeni konular

Geri