Degirmen Motoru Oneri

Bu videodaki dişliden yaptır. Motora da gerek kalmaz. Serçe parmağınla taşı çevirirsin.

Bu sistemi yapan birini bulsam, dişli sistemini bisiklete monte edip günlük elektrik ihtiyacımı depolayabileceğime inanıyorum. Günde 45 dakika çevirsem yeter. Özellikle köy gibi yerlerde bulunmaz nimet.
İşin içine matematik katarsanız söylediğinizin hayalden öteye geçemeyeceği ortaya çıkar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Denemeye gerekte yok. O yokuşu çıkarken terlemeyen yer kalmıyordur sanırım?
Eğer bu dişliden bulabilirsem yaparım. Burada da paylaşırım. Bir güç harcamak gerekiyor tabi. Bu Abimizin yaptığında terlemeye gerek var mı?

Eğer bu dişliden bulabilirsem yaparım. Burada da paylaşırım. Bir güç harcamak gerekiyor tabi. Bu Abimizin yaptığında terlemeye gerek var mı?

Sizi ikna etmeye çalışmayacağım. Siz yapın ilk müşteriniz benim.
Unutmayın 45 dakika pedallamayla ortalama 5 kW üreteceksiniz. Ok?

Son düzenleme:
Sizi ikna etmeye çalışmayacağım. Siz yapın ilk müşteriniz benim.
Unutmayın 45 dakika pedallamayla ortalama 5 kW üreteceksiniz. Ok?
Dişli aksamı bulabilirsem beraber yapalım. Dağıtım firmalarını niye zengin edelim. Zamanında bizim köyün elektriği çok fazla kesildiği için hatta haftada 10 - 15 kere. Bazı ev sahiplerine, her eve 10 adet led ampulü karşılayacak güneş paneli ve akü takalım. Elektrik kesildiğinde ışıksız kalmazsınız dedim. Kimse istemedi. O zaman bizim köyde evimiz yoktu. Şimdi de gittiğimizde dedemden kalma evde kalıyoruz. Benim demek istediğim şu. Türkiye'de yaşayan toplum bir ürün yapılmak istendiğinde hemen karşı çıkar. Ne zaman ki buna benzer bir ürün yurtdışından gelir. O zaman kullanır. Hatta bu konuya bir örnek bizim köyden vereyim. Elma ağaçları olan bir köylümüz elmaları toplayıp köy meydanında satmak istemiş. Bir kilo alan olmamış. İlçeye götürüp başka bir satıcıya satmış. Satıcı aynı ürünü bizim köye getirmiş. Yüzde 50 fazla fiyattan satmış ve köylü kapış kapış almış. Vestel marka cep telefonunun 2021 yılında piyasadan çekilmesi de buna bir örnektir. Türkiye'de üretilen ürünlere Türk halkı güvenip almıyor. 2003 yılında Airties marka modem aldım. Halen kullanıyorum. Bir gün kopma yaşamadım ve bu firma Türkiye'den çekildi. Bildiğim kadarıyla katlar arası ve duvar geçişleri arası modem çekmeme sorununu çözen de Airties modemin mühendisleriydi. Amacım kimseyle tartışmak değil. Bizim halkımız beraber iş kurmayı sevmiyor. Türkiye'de binlerce nalbur var ama Bir Bauhaus kuracak kadar birbirimize yakın değiliz.

Dişli aksamı bulabilirsem beraber yapalım. Dağıtım firmalarını niye zengin edelim. Zamanında bizim köyün elektriği çok fazla kesildiği için hatta haftada 10 - 15 kere. Bazı ev sahiplerine, her eve 10 adet led ampulü karşılayacak güneş paneli ve akü takalım. Elektrik kesildiğinde ışıksız kalmazsınız dedim. Kimse istemedi. O zaman bizim köyde evimiz yoktu. Şimdi de gittiğimizde dedemden kalma evde kalıyoruz. Benim demek istediğim şu. Türkiye'de yaşayan toplum bir ürün yapılmak istendiğinde hemen karşı çıkar. Ne zaman ki buna benzer bir ürün yurtdışından gelir. O zaman kullanır. Hatta bu konuya bir örnek bizim köyden vereyim. Elma ağaçları olan bir köylümüz elmaları toplayıp köy meydanında satmak istemiş. Bir kilo alan olmamış. İlçeye götürüp başka bir satıcıya satmış. Satıcı aynı ürünü bizim köye getirmiş. Yüzde 50 fazla fiyattan satmış ve köylü kapış kapış almış. Vestel marka cep telefonunun 2021 yılında piyasadan çekilmesi de buna bir örnektir. Türkiye'de üretilen ürünlere Türk halkı güvenip almıyor. 2003 yılında Airties marka modem aldım. Halen kullanıyorum. Bir gün kopma yaşamadım ve bu firma Türkiye'den çekildi. Bildiğim kadarıyla katlar arası ve duvar geçişleri arası modem çekmeme sorununu çözen de Airties modemin mühendisleriydi. Amacım kimseyle tartışmak değil. Bizim halkımız beraber iş kurmayı sevmiyor. Türkiye'de binlerce nalbur var ama Bir Bauhaus kuracak kadar birbirimize yakın değiliz.
Amacım karşı çıkmak falan değil. Oturun bir hesap yapın sonra tamam ya bunun oluru var derseniz tamam ama siz üzerinde hiç düşünmeden yaparım diyorsunuz.

Bilmem kaç bin tur pedal çevirince ancak bir tur atacak olan dinamodan naslı bir elektrik üretmeyi düşünüyorsunuz.
Diğer video;
Mıknatıstaki itme-çekme enerjisi kesinlikle işe yarayacaktır ama günümüz teknolojisi ile ancak takviye enerji ile mümkün.
Eğer Günün birinde mıknatıstan etkilenmeyen ama mıknatıs manyeti alanını sönümleyen (geçişini engelleyen) bir element bulunursa o gün enerji sorununun bittiği gündür...

Bir mühendis bulmanız daha iyi olur.Resmi evrakların yapılması ve gerekli güç hesaplamaları için.Bir de resimden gerekli hesaplamalar yapılamaz. Şunu al denir alırsınız işe yaramaz gereksiz para israfı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri