dc motor sürücüler

Sayın arteas28 Sprınt elektrik dc driver blok şemasını inceleyebilirsiniz biz işletmemizde 27 adet kullanmaktayız ve çok memnunuz.

ayrıntılı proje ekteki dosyada

Ekli dosyalar

• Harici_Stack_Elemanlarının_Blok_Diyagramı.rar
    258.4 KB · Görüntüleme: 4
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar dc motor sürücüler hakkında biitirme tezi hazırlıyorum bunun için daha ayrıntılı bilgilere ihtiyacım var yardımlarınız için çok teşekkürler güzel şeyler geldi ama birde bilgiler türkce olursa daha iyi olur...

aşağıda maddeler halinde belirtiğim işlemleri sırasıyla yapmanızı rica ederim.

1- elinizde bulunan eski dc sürücünün drıver monutör programıyla online olunuz.
2-dc sürücünün değişen parametrelerini upload ediniz.
3-yeni olan dc sürücünüzü fabrika ayarlarına döndürünüz.(p051= 21 kaparak dönecektir.)
4-upload ettiğiniz.proğramı yeni sürücüye downland ediniz.

optİmİzasyon
p 051=40
p 076= (1) motorun akimin sÜrÜcÜ armatÜr akimina orani % olarak gİrİlİr.
= (2) alan akimi gİrİlİr.
p078 =(1) sÜrÜcÜnÜn armatÜr kartinin besleme voltaji gİrİlİr
=(2) sÜrÜcÜnÜn alan kartinin besleme voltaji gİrİlİr
p100= armatÜr akimi
p101= armatÜr voltaji
p102= alan akimi
p083= 1
p741= tako voltaji gİrİlecek (Örnek :takonun 60 volt motorunuz 1500 devİr İse tako voltaji 90 volt olarak gİrİlecektİr.)

p051=25 yapilip
termİnal 37 ve 38 aktİf edİlİr.
akim optİmİzasyonu baŞlamiŞ olacaktir.

akim optİmİzasyon bİtİŞİyle p051 parametresİ dİsplayde tekrar gÖrÜnÜr.akim optİmİzyasyonu bİtİnce termİnal 37 ve 38 pasİf edİlİr

p051=26 yapilip
termİnal 37 ve 38 aktİf edİlİr.
hiz optİmİzasyonu baŞlamiŞ olacaktir.

hiz optİmİzasyon bİtİŞİyle p051 parametresİ dİsplayde tekrar gÖrÜnÜr.hiz optİmİzyasyonu bİtİnce termİnal 37 ve 38 pasİf edİlİr

İşlemler bitmiş olacaktir.

Arkadaşlar ben bu işlemleri yaptım fakat terminal 37 ve 38 aktif edilir diyor. Bende 37 ve 38 terminalleri start ve relese görünüyor p51 i 25 yapıp Scada da start mı vermem gerekiyor. Tşk.

selamlar.birkaç sorum var.yardımcı olursanız sevinirim.
1.dc motorun dönüş yönü nasıl değişir.
2.dc motorların arkasına bağlanan tako ne işle yarar.görevi nedir.
3.dc motorlarda sağlamlık testi nasıl yapılır.
TEŞEKKÜR EDERİM.

merhaba arkadaşlar siemens simoreg sürücü için optimizasyon yaptırmak istedim ancak F40 hatası verdi sebebi ne olabilir.....optimizasyon yaptırmasak nolur?

sayın kt
ben de ct sabt mıknatılı 1kw bir dc motoru sürebilirmiyim.uyartımsız mı çalıştırmama gerekiyor

???Baumüller marka sürücülerle ilgili dökümanı olanlar paylasırsa sevinirim.......

Merhaba arkadaşlar dc sürücüler hakkında bilgi edinmek istiyorum. Mentor 2 sürücü kullanılan bir makinada motordan kesik kesik titreşim sesi geliyor buda ünitede sanki büyük bir mekanik arıza varmış hissi uyandırıyor. Motoru söktük boşta denedim ses devam ediyor 3adet sağlam motorla boşta denedim sonuç alamadım.
Sonuç olarak sorunun bir parametre olacağını düşünüyorum. Motorlar 11kw abb. Sürücüm de mentor 2 bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri