Darbe akım anahtarı zaman ayarlı yapma

serkan2020

Üye
Merhabalar

Light anahtar ile darbe akım anahtarı yardımı ile lamba yakıyorum. Bu devrem tamam. Ben bunu yaktından sonra lambayı belli süre sonra kapanmasını istiyorum. Nasıl yapacağım yardımcı olurmusunuz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
O konuya baktım fotoğraf silinmiş
Linkteki röleyle istediğiniz kapanma saati geldiğinde darbe akım anahtarına pals gönderebilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/cata-w-otomat-tipi-zaman-saati-rlesi-ct-9184-p-HBCV000014W9UH?magaza=ÖZ+EMEK+ELEKTRİK
Ben sabit bir zamanda değil. Kişi düğmeye bastı ışık yandı 10sn sonra kapanmasını istiyorum. Sizin belirttiğinizle tek bir zaman ayarlayıp pals gönderiyorsunuz sanırım.
Benim her tuşa basıldığında ışık yansın 10sn sonra sönsün.

fabrikada mcc odasının ışıklarını açık unuttukları için bu şekilde bir çözüm buldum 30dk sonra lambalar kendisi sönüyor 2 yıldır bu şekilde bağlı
denemek size kalmış

zaman rölesinin (S VE B2) uçlarına köprü atıyorsunuz bu şekilde pozitif kenar çalışıyor

Ekli dosyalar

• DARBE AKIM ANAHTARI MCC.JPG
    DARBE AKIM ANAHTARI MCC.JPG
    69.6 KB · Görüntüleme: 31
  • MCC.JPG
    MCC.JPG
    23.7 KB · Görüntüleme: 25
Çok akıllıca bir şema.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar