Dalgıç pompalar KW Pano ilişkisi

Yani diyorsunuzki,ben , elektrik motoru değil traktör motoru çalıştırmış olabilirim ,öylemi :(Hemde 3500 tane.:D

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sizin ne çalıştırdığınız beni ilgilendirmiyor. Ben sadece piyasadaki durumu söylüyorum. İsterseniz değişik firmalardan da kontrol edebilirsiniz. Ben sadece ikisini veriyorum. Çalıştırdıklarınızın yanında zaman bulursanız bir bakın derim.

Buradan kontrol edebilirsiniz.

http://www.impo.com.tr/Files/TranFiles1/CATML_2016121618306.pdf

https://www.alarko-carrier.com.tr/images/uploads/e191f27746e149bca04608ae00da67a3_6dpompa_brs.pdf

İlgilendirse iyi olurdu,eksik bilgileriniz tazelenirdi. 2 ( 3x4 ) kablo ne için aceba ?;)

Son düzenleme:
3 faz a 3 kablo olur bunun başkaca bir açıklaması olmaz. 15hp den bükük güçte ise 6 adet kablo olur oda yıdız-üçgen bağlantı için. sizin bagladığınız başkaca bir şey her halde.
Sizin bagladıgınız, başa bır sey halde demek, o yazıyı mesajı yazan kişiyi tanımadıgınız mealınde algıladım. Profılıllerinizede bakdım, 2009 dan bu yana 160 mesaj ve yorum, Sami bey, 2016 dan bu yana 1600 mesaj ve beğeni. Bu durumda olan birine, sizin bagladıklarınız baska bir sey herhalde dıye ıstıhza etmek, hoş olmasa gerek.
Şunu dıyebılırdiniz, dalgıç pompalar yapuları özelliğinden dolayı şu güçlere kadar dırekt yol verilebilmektedir.

Peki dalgıç Pompalar ilk kalkışta nominal akımın kaç katı kadar akım çeker, 7 KVa 5,6 KW lık bir pompa için konuşacak olursak. 24 KW lık bir jenaratör Yıldız üçgen pano ile bağlanırsa uygun mudur ?

Son düzenleme:
11880cdd6db87ef1fad3aecff28f37c9.jpg

@-Acemi- nin meşhur internet motoru . @sami inci fun clup üyesi olarak buraya bırakmam faydalı olur sanırım :)
Fotoğraf : https://forum.donanimhaber.com/motor-etiketi-nasil-okunur-nasil-yorumlanir-resimli-anlatim--79845426 linkinden alıntı .

Son düzenleme:
İlgilendirse iyi olurdu,eksik bilgileriniz tazelenirdi. 2 ( 3x4 ) kablo ne için aceba ?;)

Bilmeden iddia ediyorsunuz. En yakın dalgıç pompa-motor satan bir yere gidin küçük motorlarda kaç tane kablo çıkmış bir inceleyin. 2 (3x4) diyorsunuz sizin traktörler belki o şekilde bağlanmış olabilir. Belki yeni model traktörde başka bir şeyle karşılaşabilirsiniz.

Sizin bagladıgınız, başa bır sey halde demek, o yazıyı mesajı yazan kişiyi tanımadıgınız mealınde algıladım. Profılıllerinizede bakdım, 2009 dan bu yana 160 mesaj ve yorum, Sami bey, 2016 dan bu yana 1600 mesaj ve beğeni. Bu durumda olan birine, sizin bagladıklarınız baska bir sey herhalde dıye ıstıhza etmek, hoş olmasa gerek.
Şunu dıyebılırdiniz, dalgıç pompalar yapuları özelliğinden dolayı şu güçlere kadar dırekt yol verilebilmektedir.

haklısınız üslüpta belki daha nazik davranılabilirdi. ama değişik emolojilerle cevap verilmesi insanı farklı davranmaya itebiliyor.saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eklediğin dokümanı bile anlamamışsın.2 ( 3x4 ) oradan alınma.:(Nereye bağlanıyormuş o iki kablo ?

Son düzenleme:
Bilmeden iddia ediyorsunuz. En yakın dalgıç pompa-motor satan bir yere gidin küçük motorlarda kaç tane kablo çıkmış bir inceleyin. 2 (3x4) diyorsunuz sizin traktörler belki o şekilde bağlanmış olabilir. Belki yeni model traktörde başka bir şeyle karşılaşabilirsiniz.
Eklediğiniz ilk dökümana dikkatli bakmadınız sanırım. 4 kW üzeri için yıldız üçgen çalıştırma imkanı var.

Eklediğiniz ilk dökümana dikkatli bakmadınız sanırım. 4 kW üzeri için yıldız üçgen çalıştırma imkanı var.

Sadece opsiyon olarak verilmiş. Normalde direk kalkış hatta impo da 17.5Hp yi bile direk kalkış yapmış.( katolog sayfa 2 de)

Eklediğin dokümanı bile anlamamışsın.
2 ( 3x4 ) oradan alınma.:(Nereye bağlanıyor-
muş o iki kablo ?

impo sayfa2 yi bir dah incele belki daha iyi anlaşılır. opsiyonlar her zaman istisnadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri