Dahlander motor problemi

n357j.jpg

Starta basıldığında ilk motor sürekli çalışacak
Çalışmaya başlayınca zaman rölesi 5 sn sayacak
5sn ye sonunda DÜşük devirden yüksek devire geçeçek
7 sn sonra yüksek devirden tekrar düşük devire geçeçek
Stop a basıldığında duracak

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Güç devresindeki ,yüksek devirde çalışırken düşük devir kontaktörünü köprüleyen Y kontaktöründen bahsediyorum
2-soru da
5sn ye sonunda DÜşük devirden yüksek devire geçeçek--tamam
7 sn sonra yüksek devirden tekrar düşük devire geçeçek diyor amma
senin devrende 7 sn sonra sistem komple stopluyor.
AMACIM hatanı bulmak vs değil yardım isteyen arkadaşlara doğru cevap verebilmek ve hatalarımızı eksilerimizi artıya çevirmek
kolay gelsin

Tamam haklı olabilirsin ama benim devre 12 saniyenin sonunda sistem tamamen stoplanmıyor DD üzerinden sürekli devam ediyor dikkatli incele lütfen

sayın bLAckMamBa 1) amacım polemiğe girmek değil
2)çizmiş olduğunuz devrenizin sürekliliği devam edebilmesi için ZR1 ve ZR2 nin enerjisinin kesilmesi lazım ki devreyi tekrarlasın, bu da stop a basılmadan mümkün değil. benden bu kadar
kolay gelsin

"7 sn sonra yüksek devirden tekrar düşük devire geçeçek" cümlesinden sonra sistem sürekli böyle devam edecek deseydi tamam da öyle demediği için sizin gibi düşünmedim. Polemiğe girdiğim yok benim zaten neden öyle düşündünüz ki. Kolay gelsin.

Burda simdi Starta basıldığında motor düşük devirde çalışacak ve zaman rölesi 5 saniye sayacak 5 saniye sonunda motor düşük devirden yüksek devire çıkacak ve 7 sn sonra tekrar düşük devire geçeçek biz stopa basana kadar düşük devirde çalışmaya devam edecekk Zaman röleleride devreden çıkacak

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Geri