Dükkan açmak istiyorum.

babamda yakın zaman elektrik malzemesi üretimi işine giricek.çevresi epeyce geniş durumda.yine de tutarmı tutmazmı kararsız.bu işlerde çevre ve talep miktarı çok önemli.yoksa iş kurma meselesi gayet kolay,yeterki sermaye olsun.çevrenizde genişse ve talep olucağına inanıyorsanız biraz tecrübe edindikten sonra kurun zaten iş yaptıkça ününüz piyasada biraz duyulmaya başlar.bu işlerde referans ve tavsiyede önemli

İş kur kapsamında gece kursları düzenlenmekte. Meslek liselerini araştırırsan otomatik kumanda dalında kurs açmış olabilirler. Ayrıca katılımcı kursiyerlere ücret ödenmekte. Ancak iş garantisi verebilecek bir elektrik işleri ile uğraşan işyerinde işe başlamalısın. Sanırım bir sürede çalıştığın işyerindeki sigorta ödemelerinide devlet karşılıyor. Araştırsan kanatimce iyi olur.

Önce bilgi. Tecrübe bilgi,özveri ve çalışkanlıkla kazanılır. Kendinizi hazır hissettiğizde iş yeri açabilirsiniz. Her kesin nasibi farklıdır.

Arkadaşlar önerileriniz için tekrar teşekkür ederim, , bugün baya bi neti karıştırdım neredeyse bulamadığım hiçbişey yok, internetin bu yönü çok iyi ama bilemediğim yönleride var, mesela 120 m2 dairenin tesisatını nekadara yapıyorsunuz,bitmiş ve armatürler takılı kullanılır teslim verildiği zaman ne kadar ücret tutar ,,örnek olarak herhangi bi malzemeye nekadar kar marjı koyup satışa sunuyorsunuz,,
10 adet sigorta
20 adet topraklı priz
ve benzeri malzemeler
ve daire bitmiş olacak, işçilikle beraber ne kadar ücret tutar.

tahminimce bu fiyatı kimse veremez çünkü senin yapacağın işi ben 3 günde yaparım ama sen 5 günde başkası bunu 1 günde diğer başkası 10 günde işçilik sana kalmış bişey yani kısaca SERBEST PİYASA.....
malzeme fiyatına gelince zaten toptancıdan aldığında sana mutlaka satış fiyatlarını söylerler... şimdiden allah kolaylıklar versin bol kazançlar dilerim....

tahminimce bu fiyatı kimse veremez çünkü senin yapacağın işi ben 3 günde yaparım ama sen 5 günde başkası bunu 1 günde diğer başkası 10 günde işçilik sana kalmış bişey yani kısaca SERBEST PİYASA.....
malzeme fiyatına gelince zaten toptancıdan aldığında sana mutlaka satış fiyatlarını söylerler... şimdiden allah kolaylıklar versin bol kazançlar dilerim....
bina için hangi sigortaları kullanıyorsunuz, 1998 lerde simens ve legrant ünlüydü, mesela müşteri sağlamcıysa simens takardık,şimdide aynımı ??,,bina pano ve daire sigorta kutu sistemlerindeki değişiklikler nelerdir, bilgi verebilirmisiniz,,en son bıraktığımda evlerede trifaze hat uygulaması yeni başlamıştı,,şimdide aynımı,,değişiklikler nelerdir biliyormusunuz..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri