Dükkan açmak istiyorum.

ibrahim-

Üye
siteye yeni katıldım ,herkese merhaba arkadaşlar .izmirde ikamet ediyorum..1998 bornova mimar sinan elektrik bölümü mezunuyum .uzun bi süre baba mesleğiyle ilgilendim,fakat şu aralar artık baba mesleğinden fayda yok,ve bazı işlere artık girmem gerekiyor.ustalık belgem var,ve 4 yıllık gibi bi süre piyasa çevrem var.ama bu tecrübe eski 2001 yılından 2005 yılına kadar,bi mekan açmak istiyorum.önerileriniz nelerdir..ayrıca otomatik kumanda konusunda iyi değilim, yıldız üçgen kompanzasyon vs..ama konulara ve bilgi alışverişine yabancı değilim.gereken bilgi boşluğunu nereden tamamlayabilirim.veya nelere hazırlanmam gerekiyor.öneri olarak bana neler söyleyebilirsiniz..cevaplayan arkadaşlar için şimdiden teşekkürler..

otomatik makine konusunda tecrübeniz olsaydı.küçükten pano montajı işine başlayabilirdiniz açıkçası.elektrik ve makine sektörü bu konuda hala aç.bence bu eksik olduğunuz konularla ilgili fazla maaş beklentisi olmadan bir işe girip en az 1 2 sene tecrübe edinip ondan sonra işe girmenizi tavsiye edebilirim.

bizim meslekte 4-5 yıl tecrube kanaatımce az ama RIZKIN nasıl vede nerden olacagını ALLAH bilir.
azim güven vede istikrar en onemlı unsurlar bunlar gerisi kolay

Cevap için teşekkürler arkadaşlar, en azından 5 veya 6 kontaktör alayım diyorum ,1 tanede sanayi motoru buton vss alıp bunu üzerinde çalışmalar yapayım !!! kompanzasyon içinde iyice bi araştırma yapıp gerekli uygulamalarıda kendi hafsımda yapmak istesem,,sizce bu tarz bi geliştirme yöntemi ile kendime neler katarım, !!!
aynı zamanda ticetret işiyle ilgili olan arkadaşlara soruyorum,piyasa nasıl elektrik mesleği üzerinden şu zamanda hangi dal daha iyidir, pano işi , ev elektrik tesisat, otomatik kumanda , han gisini önerirsiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım selam bende tecrübenin az olduğuna ve zamanı olmadığını düşünüyorum,biraz daha zaman ve sermaye iyi olması lazım

kolay gelsin işin zor arkadaş tecrübe olmayınca zorlanırsın ilk önce tecrübe edinebileceğin işe gir çalış 1 2 sene

Arkadaşlar önerileriniz için tekrar teşekkür ederim, , bugün baya bi neti karıştırdım neredeyse bulamadığım hiçbişey yok, internetin bu yönü çok iyi ama bilemediğim yönleride var, mesela 120 m2 dairenin tesisatını nekadara yapıyorsunuz,bitmiş ve armatürler takılı kullanılır teslim verildiği zaman ne kadar ücret tutar ,,örnek olarak herhangi bi malzemeye nekadar kar marjı koyup satışa sunuyorsunuz,,
10 adet sigorta
20 adet topraklı priz
ve benzeri malzemeler
ve daire bitmiş olacak, işçilikle beraber ne kadar ücret tutar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri