Cpu314 2dp & ktp600 profibus haberleştirme sorunu

selamidal

Üye
Arkadaşlar selam;

Cpu314 2dp ve ktp600'ü profibus ile haberleştirmek istiyorum. panelde gerekli ayarları yaptım. flexible'de simaticten tagları çektim.
Simatic manager hardware kısmında ne yapmam gerek?
profibus hattına hmi station eklenecek mi? Eklenecekse ktp600 görünmüyor.
yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Halletim arkadaşlar. teşekkürler
device olarak ekledim.sorun çözüldü.

Halletim arkadaşlar. teşekkürler
device olarak ekledim.sorun çözüldü.

Selam Selamidal arkadaşım KTP600 basic color dp ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var. Wincc Flexible ile hazırlanan yazılımı nasıl ekrana atarız.Nasıl kablo kullanmalıyız.Haberleşme ayarlarını nasıl yapmalıyım.Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

ertugrul0482;

Programı atmak için USB/PPI kablo kullanıyorum.(S7-200'e program atmak için kullandığım kablo) Panele ilk enerji verdiğinde gelen ekranda TRANSFER'e tıkla, ardından da WinccFlexible'den transfer'e tıkla.Hem PC ,hem Panelden transfer demen gerekiyor.Ayarları net hatırlamıyorum. Ama baundrate ayarların flexible ve panelde aynı olmalı. Bu şekilde dene sorun olmaması lazım. Olmazsa hatırlat işyerine gidince ayarlara bakıp, göndereyim sana.

İyi Çalışmalar

Selamidal arkadaşım S7300 ile KTP600 haberleşme kablosunu nasıl yaptınız?Bağlantı şemasını rica etsem paylaşırmısın???

Selamidal arkadaşım S7300 ile KTP600 haberleşme kablosunu nasıl yaptınız?Bağlantı şemasını rica etsem paylaşırmısın???
bildiğim kadarıyla bahsi geçen panel eternet bağlantısına sahip bir panel ve haberleştirmek için bilgisayarımızın eternet girişini kullanacağız fakat arada kullanılan kablo çapraz bağlı cat5 kablosu olmalı. Yani kablonun karşılıklı iki RJ45 konnektörü arasındaki pinler aşağıdaki gibi bağlanmalıdır; (kısaca 1 ile 3 , 2 ile 6 diğer pinler karşılıklı gelecek şekilde bağlanmalı)
Kablonun 1.ucu.........................Kablonun 2. ucu
Turuncu –Beyaz (TB)................Yeşil-Beyaz (YB)
Turuncu (T).........................Yeşil (Y)
Yeşil – Beyaz (YB)...................Turuncu – Beyaz (TB)
Mavi (M).................................. Mavi (M)
Mavi – Beyaz (MB).....................Mavi – Beyaz (MB)
Yeşil (Y)..........................Turuncu (T)
Kahverengi – Beyaz (KB).......Kahverengi – Beyaz (KB)
Kahverengi (K)...................Kahverengi (K)

haberleştirmek için rj 45 i kullanamazsın. ama haberleşmesi kolay ve basittir. bir parça profibas kablosu ve konnektör bulup mpı veya plc dp ise profibas protokolünden haberleştirebilirsin

ktp 600 color dp haberleşmek cok kolay ardslar elinızde varsa usb ppı s7 200 kablosu ile yapabilirsiniz transfer secenegi secebilirsiniz yada mpı kabloyla yapabilirsiniz onemli olan sey set pc interface kablo ayarları 187.50 ayarrını yapınız sonra ekrana gelin control panelden mpı ayarına getir hızlarını ve adressleronı hepsinı yapın transfer secenegıne gırın ve dowland edin haberleşiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri