CNC Tasarımım

u7g66.jpg

u7g70.jpg

u7g7p.jpg

ilk cnc için ilk parti alış verişim bağlantılar tamam mach3 den program atmayı başardım ama ayarlarını yapamadım yarın foruma bakacam motor tuning ayarları için

burdan çok yardım aldım bu güne kadar herkese tekrar teşekkür ederim

Yapım aşamalarını resimlerle paylaştığın için teşekkür ederim.
Yararlandığın kadar yararlandırmış oluyorsun.

Öncelikle hayirli olsun
İlk parti malzemeler ne kadar tuttu. Tedarikciniz kim acaba.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

step motor sürücüleri tb6600 mü nereden ve ne kadara aldınız

@gznfrylmz
arkadaşlar tb6600 kartım gelmedi henüz bunlar şahin rulmandan alının sürücüler

sürücüler 5,6A
motor 4,2A 4,5nm 2 adet
motor 3A 2,2nm 1 adet
25mm mil 2,6m
20mm m,l 1,6m
16mm mil 1m
16/05vidalı mil 2,6m
3 adet vidalı mil somunu
4 adet 25mm lineer rulman
4 adet 20mm lineer rulman
4 adet 16mm lineer rulman
6 adet mil tutturma flanşları
6 adet vidalı mil yatağı
1000 tl

siğma profiller
9x4,5x90cm 2 adet x ekseni kafalar için
9x4,5x60cm 2 adet y ekseni köprü ayakları için
9x4,5x25cm 2 adet y ekseni köprü taşıyıcı rulmanları tutturmak için

imes seykoçtan 100tl siğma profili daha ucuzada bulabilirdim ama bulduğum en etli siğma profil bunlar 11,3kilo tuttu kilosu 8 tlden satıyorlar pazarlık payları pekyok ama yardımcı olmaya çalışıyolar
siğmanın orjinal aparatlarını ayrı bir yerden almak durumundasınız sakın almayın normal somun pulla yapın orjinal aparatlar siğmadan daha pahalıya mal oluyor

ve bi poşet civata 20 tl filan

Kress FME800 Kalıpçı taşlamaya bak istersen. 18000 devir. Ayarlı güzel bir alet.

Sigma profil ve bağlantı elemanları konusunda Doğuş Kalıbı öneririm. Bayrampaşa'da.

Bu miller alt destekli değil sanırım, mutlaka esneme yapar ne kadar kalın kullanırsanız kullanın.
1 m ve üzeri kesinlikle taşlanmış mil kullanmamak lazım. En kötü alt destekli mil daha iyisi lineer kızaklar.

Normalde esnemez gibi duran o kalın kalın miller iki uçtan bağlanıp eksen ortaya geldiğinde ufacık hareketlerle bile salıncak gibi olacaktır.

sayın @ramerturk hocam ilk denemem ama sanırım x eksenini değiştirmem gerekecektir ilerde bi çok acemilik ede ede kurmaktayım sanırım kurulduktan sonra modifye ihtiyacı olacaktır z eksenini de komple değiştiricem bu gün yaptım ama begenmedim
eksiklerimi tek tek görüyorum hatalarıda olsa paylaşıyorumki aynı damdan başkası düşmesin

y ekseni köprü ayağı

u94v5.jpg

y köprüsü

u94xn.jpg

z ekseni (kendimde beğenmedim aslında)

u94yk.jpg

Çok "duygusal" birine benziyorsun.
Damdan düşüp "incinmeni" istemeyiz.
İşe başlamadan önce buradaki bölümleri sıkılmadan okuyanların damdan düştükleri pek görülmez.

@KAZIMUGUR

üstadım hata yapmadan öğrenmek biraz ezberci eğitim gibi epeybi forumu hatmettim mali ve zaman sıkışıklığı yüzünden epeyce ertelenmiş hayalimi gerçekleştirmeye çalışıyorum şu an işmiline ekonomimi yetiremedim misalen aldıklarım ve evdekilerle bu cihazı çalıştırmak istiyorum.

paylaşımların kötü örnek olacağına inanıyorsanız paylaşmayabilirim ben bir aceminin yapım aşamasını göstermek için paylamaya başlamıştım bunları

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri