citect te hareket ettirme

Citect Scada da bir nesneyi belirli aralıklarla hareket ettirim durdurma işini nasıl yapabilirim.Örneğin nesne bir yere kadar gidip orda 10 saniye duracak daha sonra tekrar hareket edip belirli bir yere gelince tekrar duracak ve belli bir süre sonra tekrar hareket edece.Teşekkürler.:confused:

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
videolarını izledin mi bilmiyorum fakat videolarda bunun hakında bir örnek var bunun dışında seymbol lib kısıdan animation seçili olarak nesneyi seç daha sonra frame0 frame1 frame2 frame3 vb kaydet yani bir nesnenin durma hali(0) sonraki harekti(1)ve daha sonrakiler ardaşık olarak devam etmekte eğer sorduğun yada yapmya çalıştığın konveynör bir raf sistemi ise onu bende merak ediyorum bir türlü yapamadım çünkü

Evet.Yapmak istediğim bir kamyona hareket verip belirli aralıklarla durdurma işlemi yapıcam.Videoların hepsini izledim ama dediğin proje bende yok sanırım.

cevap beklemekten başka bir çaremiz yok aslında demoların içinde böyle bir uygulma var fakat biraz baktım bir türlü çıkartamadım

Walla çkartamadım bende çıkartabilen varsa yardımcı olursa çok memnun olcam.O örnek projeler bende yokmuş aradım ama onlar yok o yüzden de bakamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri