ccs c engelli araç yardım

dragonfly

Üye
arkadaşlar engelli aracımın sag-sol sinyal ve ön farına ait olan kart kısa devreden dolayı yandı. ccs c de yazmaya çalışdım ama olmadı. yardımcı olursanız sevinirim.
dört giriş, üç çıkış var.
1- ön far on-off şeklinde. anahtar açılınca far yanıyor. kapatılınca far sönüyor
2- sag sinyal butonuna basılınca flaş yapmaya başlıyor. butonuna tekrar basılınca sönüyor.
3- sol sinyal butonuna basılınca flaş yapmaya başlıyor. butonuna tekrar basılınca sönüyor.
4- ikaz butonuna basınca sag ve sol sinyal aynı anda flas yapıyor. butonuna tekrar basılınca sönüyor.
yani araclarda ki sistemin aynısı.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    38.3 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba,
16f877 ile olması şart mı?16f628 de sizin istediğiniz yapabilir.Pin adedi az olduğu için daha kolay olur.

pic fark etmez. 16f628 de olabilir. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba,
Bugün boş vaktim vardı şöyle bir çalışma yaptım.Herhalde işinizi görecektir.Özürlü araç sizin için mi?Yoksa bir başkasının işi için mi?

Merhaba,
Bugün boş vaktim vardı şöyle bir çalışma yaptım.Herhalde işinizi görecektir.Özürlü araç sizin için mi?Yoksa bir başkasının işi için mi?
Sayın @kudretuzuner örnek için teşekkürler. Kaynak dosyayı da paylaşabilirseniz makbule geçer. 16f628A dahili osilatöre sahip kristali kullanmayabilirsiniz. Ayrıca B portu dahili pullup dirençlerine sahip pullup dirençlerini aktif edip B portunu giriş A portunu çıkış olarak kullanırsanız malzemeden tasarruf etmiş olursunuz.
Teşekkürler.

Sayın @kudretuzuner göndermiş olduğunuz örnek için çok teşekkür ederim. araç kendime ait. gönderdiğiniz devreyi yapacağım. ben baya uğraşmıştım. yapamadım. sakıncası yoksa kaynak dosyayı paylaşa bilirmisiniz. fikir vermesi açısından.

Merhaba,
Çalışmanın tamamını sizinle paylaşıyorum.Benim sizden ricam dosyayı kendiniz için kullanın paylaşırsanız da .dsn dosyasını(isis) paylaşmayın lütfen.
not:sıkıntı olan yerlerde lütfen yazın elimden geldiği kadar yardımcı olurum.Yanma sönme hızını "BEKLE" alt rutinindeki H'FF' değerlerini değiştirerek hızını ayarlayabilirsiniz.

www.ortonorm.com

Tanıştığımıza memnun oldum.Başarılar dilerim.

Son düzenleme:
tanıştığımıza bende memnun oldum. dosyayı göremedim. acaba ben mi yanlış yere nakıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri