c++ arayüz yapımı

Öncelikle herkese merhaba. Daha önce açılan konulara da baktım fakat biraz acemi olduğumdan pek işime yaramadı. Dev c++'da projelerime görsellik katabilir miyim? Yani eğer bilen varsa programı bizim okulda gördüğümüz visual basic 6.0 gibi arayüz yapılabilir mi? Eğer katılamıyorsa bize okulda dev c++ gösterilmişti ve orada da sadece toplama çıkartma vs. gibi basit işlemler yapılmıştı Dev c++ ile en uç nokta ne yapabilirim arayüz olmadan sadece siyah ekran biraz göze hitap etmediği için sıkıntı olur gibi geliyor. Şimdiden teşekkürler.

Dev c++ ile projelerine görsellik katarsın. Gerekli kütüphaneleri kullanarak. (Ama ben kullanmadım.)
Ama amacın arayüz yapmak(GUI tabanlı program) ise ve de c++ ile yapacaksan tavsiyem Qt.
(visual studio kullanacaksan MFC ile de yapabilirsin. Ama zor). Biçilmiş kaftan Qt.

Görsellik olmadan program geliştirmek(konsol ekranda), programlamaya yeni başlayanlar için sıkıntılı oluyor. Ama her zaman işin asıl tarafı arkada dönüyor. (Aslında çoğu zaman önemli olan zahiri değil, görünmeyen kısmıdır. :) )

Konsol ekranda yapacağın uygulamalar ilgi alanına bağlı olarak da değişebilir. Basit bir komut satırı yapabilirsin mesela. Ya da bir basit veritabanı programı kişi listesi kayıt arama vb.

Ama c++ ile uğraşacaksan IDE olarak Visula studio veya Qt kullan.

Bana göre en kolay görsel düzenleme visual studio işe c# da yapmıştım vb ile de zor değil gerçi ama açıksacı bn qt de zorlanmıştım;)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Görsel düzenlemede bir IDE ler arasında üç aşağı beş yukarı aynıdır.Önemli olan kod yazma tarafında karşılaştığınız zorluklar. Hele ki c++ kullanıyorsanız. Seçeneğiniz MFC ve ya QT oluyor. MFC de uygulama geliştirmek yorucu oluyor ve öğrenmek zor. QT 'nin sınıfları, dökümantasyonu daha iyi.

Çok teşekkür ederim. O zaman dediğiniz gibi Qt'ye bakmaya başlayayım. Bir de ben bi ara visual studio c++ yükleyip denemiştim fakat dev c++ 'ta kullandığım kodları kabul etmedi. Kod konusunda da mı farklılık var ikisi arasında?

dev c++'da nasıl yazdıysam aynısını yazdım ama hiçbir şekilde çalışmadı kodlar hata verdi. Yanlış hatırlamıyorsam kodları tanımamıştı.

Dev c++ ile projelerine görsellik katarsın. Gerekli kütüphaneleri kullanarak. (Ama ben kullanmadım.)
Ama amacın arayüz yapmak(GUI tabanlı program) ise ve de c++ ile yapacaksan tavsiyem Qt.
(visual studio kullanacaksan MFC ile de yapabilirsin. Ama zor). Biçilmiş kaftan Qt.

Görsellik olmadan program geliştirmek(konsol ekranda), programlamaya yeni başlayanlar için sıkıntılı oluyor. Ama her zaman işin asıl tarafı arkada dönüyor. (Aslında çoğu zaman önemli olan zahiri değil, görünmeyen kısmıdır. :) )

Konsol ekranda yapacağın uygulamalar ilgi alanına bağlı olarak da değişebilir. Basit bir komut satırı yapabilirsin mesela. Ya da bir basit veritabanı programı kişi listesi kayıt arama vb.

Ama c++ ile uğraşacaksan IDE olarak Visula studio veya Qt kullan.
Bu arada qt gerçekten çok iyi web uygulaması gibi css stylesheet kullana biliyorsun tavsiyem qt den yana

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri