eski dolap öyle teferrutlı değil gaz problemi olsa neden üst bölüm çok iyi derecede soğutsun tam anlayamıyorum termostat bir adet

dostum once erıtme tımer'ını kontrol et sonra termostop diye parça war eritme rezistansinin yanında kontrol et %100 termostop arızalıdır termostattla karıştırma ekowat'ın saglam dolapta gaz problemi yokk

kolay gelsin

Kesin bir cevap istiyorsan Dolabının hangi türden bir dolap olduğunu söylemen gerek NoFrost-Derin Dondurucu-Tek kapılı gibi...

Kolay gelsin..

slm kardeş buzdolabın eger çift kapılıysa iki kapı arasında ısıtıcılar vardır bu ısıtıcının görevi üsteki buzluk bölümünü yani ordaki soguk havayı aşagı vermeye yarar o yüzden de üst tarafta sorun yok aşagıda var yani anlayacagın ısıtıcılarında sorun var ısıtıcılarıda buzluk içerisinden ölçebilirsin biraz seni yorar ama kolay gelsin.

No-Frost Buz Dolaplarinda yasanan bir problem.Yapman gereken fisten cek ve 2 gun boyunca da fise takma.24 saat sonunda buz dolabinin altinda ki suluk kismina dolabin soguk hava ufleyen ic tarafindaki olusan buzlarin eriyip yavas yavas sulugunun doldugunu goruceksin.48 saat sonunda fise tak ve sanirim problemin cozulucek, bosuna tamirciye falanda gitme

Gaz problemi gibi gözüküyor yada motor gibi gözüküyor.. tabi termostat sorunlu değilse...
Eğer alt bölüm yeterli soğukluğa ulaşmıyorsa gaz veya motor problemidir ama soğuttuğu halde motor durmuyorsa termostatdır..
dolap no-Frost ise ara bölme tıkanmış veya fan motoru bozuktur.. eğer ara bölmede buzlanma varsa ısıtıcılar ve Timer arızalırıdr sanırım..

Kolay gelsin..

Son düzenleme:
dostum once erıtme tımer'ını kontrol et sonra termostop diye parça war eritme rezistansinin yanında kontrol et %100 termostop arızalıdır termostattla karıştırma ekowat'ın saglam dolapta gaz problemi yokk

kolay gelsin

nofrost buzdolapları için kaç watt ve amperlik termostop kullanmamamız gerekiyor?

indesit marka buzdolabım var, buzluk kısmı çok soğutuyor aşırı derecede. alt bölüm hiç soğutmuyor. sanırım alt bölüm soğutmadığı içinde termostat görev yapamıyor ve motor sürekli çalışıyor. arızası ne olabilir. ne yapmam gerekiyor. teşekkürler.

ser vis çagir

batuhan kardeş sen bu konuya yorum yazma istersen çünkü sen arçelik servis elemanısın ve serviler tamir yapmazlar sadece parça degişirler onu bebek bile yapar güven elektrik kardeş bu arada gaz bastı diyelim arkadaşımız nasıl kaçıyormuş tekrardan anlamadım eger şayet sistemde kaçak yok ise kaçmaz 10 yıl degil 40 sonra bile kaçmaz. yüzden cvp yazarken önce düşünelim bu arada kardeş senin ara bölme ısıtıcıların %62 bozuk olabilr önce ona bak istersen ..!

no frost buzdolabının buzluk kısmı yeterince sogutmadığı için alarm veriyor. suan -1 derecede. asagı kısmı sogutuyor. suan bayram var ve salı gününe kadar bu arıza devam edecek. sunu fark ettim buzluk kısmı tam kapanmıyor bende orayı iyice bandladım ama hala derecesine gelmedi. buzdolabı bozulurmu? bu tarz sorunlardan hiç anlamıyorum yardımcı olurmusunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri