busbar tesisatları

gturan2

Üye
busbar tesisatları hakkında bilgisi olan arkadaslar lütfen yardımcı olun
hesaplaması uygulaması ???

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşım ne tür busbar aydınlatmamı ,güç busbarımı ,ray tipi busbarmı ne gibi bir işin var .Türk olarak sadece EAE nin busbarı var bilgi için sitesine girebilirsin...http://www.eae.com.tr........

ArkadaŞim ben eae bÖlgetemsİlcİlİĞİnde ÇaliŞiyorum sana yardimci olabİlİrİm

slm ben 5 katlı 10 daire 4 dükkan binada busbar sistemi kullanmak istiyom jenaratörlü sistem olacak her daire için güç diyelim ki 15 kw hepsi yaklaşık 160 kw farzedelim buraya nasıl bus-bar seçmelyim daire içindeki kat dağıtım kutusuna nasıl enerji alacağım ve fiyatını nasıl öğrenebilirim yardımcı olabilirmisiniz ben şu an ş.urfadayım bana en yakın bayinizin tel ni verebilirmisiniz

arkadaşım kullanacağın busbar grubu KO iletken olarak aliminyum kullanırsan KOA 0454 kodlu ürün bina için kullanılacaksa dikey şaft olacak her daire için çıkış kutusu kullanacaksın 16 kw = 30 A denk geliyor KOP 0451 çıkış kutusu kullanılır.bölge temsilcilikleri izmir bursa türkiyede bursa numarası 0224 443 23 41 bölge temsilcileri size proje konusundada yardımcı olacaktır ama mesafe uzak sevkiyat problemi olmaz ama proje konusunda yaşanabilir

http://www.eae.com.tr. sitedeki dokumanlarda indir secenegi yok bilgisayarimda 2 tane acrobat reader ve fokit reader oldugu halde katologlara tikladigimda coult not launc acrobat hatasi aliyorum ayrica sitede hic bitmis mahal fotolar yok ise yabanci olanlari doyurucu bilgi ve resim nerede bulabiliriz bende su anda trafo pano arasi 1250 - 5350 amper arasi baglantilar yapiyorum bitirince fotloari eklerim ama simdi benimde ihtiyacim var.

selam busbar diye bir program yukledim siteye umarım işine yarar

elektrik calculations diye yazdım gonderdim aynı yerde bulunuyor kablo kesit hesabı olan yerde kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri