Bumerang yapımı için malzeme

Ambitious

Üye
Geçenlerde bir internet sitesinden satın aldığım bumerang 3 -5 atma sorası dağılmaya başlayınca bunların kırılmayanını yapmayı istiyorum . Orjinali tahta olmasına rağmen Polipropilen mazemeden yapılanlarıda aerodinamik özllik gösterip kırılmaz ve çok daha uzun ömürlü olabiliyormuş ama bu malzemeyi nereden bulacağımı bilmiyorum . veya başka malzeme olurmu onuda bilmiyorum , bu tür bir malzeme bilen varmı acaba aramızda . hafif , dayanıklı , ahşap veya tahta olmayacak , plastik türü bir şey . Teşekkürler

yapmak mı istiyorsunuz? sanırım orantılı bir bumerang yapmak zor olabilir...

4 mm polipropilen malzeme buldum , zaten elimde 1 adet prototip mevcuttu . şablonu üzerine koyup keseceğim ve havanın geliş açısına görede bazıkenarları biraz sivri . Ayarları yapınca olur inşallah . Yazın çok keyifli olıuyor atması :)

4 mm polipropilen malzeme buldum , zaten elimde 1 adet prototip mevcuttu . şablonu üzerine koyup keseceğim ve havanın geliş açısına görede bazıkenarları biraz sivri . Ayarları yapınca olur inşallah . Yazın çok keyifli olıuyor atması :)

Gerçekten de geri geliyor mu bu alet :) BUnların plastikleri oyuncakçılarda var. Çok merak ediyorum alacağım bu yaz.

Aleminyum plakadanda çıkartıla bilir bu kalıp,dayanıklı ve hafif olacaktır.Plastik ve benzeri şeylerdende çok çok dayanıklı olur.

bende gerçekten geri gelip gelmediğini merak ediyorum ama geri gelmesede yakına bile gelse yeter. Ama mümkün olduğunu düşünüyorum.

Kalın mukavvadan yapmıştık. Ama sağlam olduğu söylenemez. Plastik olan da aynı şekilde yere düşünce çatlıyor. Ahşap olarak denenebilir.

uzun seneler önce ben basit bir ahşaptan, kenarlarını da eğeleyerek yaptım ve sorun çıkmamıştı. Önemli olan ağırlık, kalınlık seçimi, elinizdeki numune ölçülerinde yapmanız ve kenar açılarını eğe ile vermeniz yeterli, malzeme ucuz olduğu için çokça da yapılabilir işlemesi de kolay.

Forum istatistikleri

Konular
128,478
Kullanıcılar
450,438
Son üye
maxmalm35

Yeni konular

Geri